Pánské kadeřnictví by mělo nabízet kvalitu po všech stránkách – vybrat si tak můžete i svého profesionála

Barber Shop Day Iran Cosmetology  - mostafa_meraji / Pixabay
mostafa_meraji / Pixabay

Dobrých kadeřnických salonů určených pro muže najdeme na našem trhu hodně. Ovšem ne pro všechny zájemce má slovo kvalita tentýž význam. Co by tedy měl splňovat opravdu skvělý barber shop, aby vám dokázal vyjít vstříc po všech stránkách?

Šikovní profíci potřebují k ruce ty správné pomocníky

Kvalitní obsluha je samozřejmě základem. Každý holič se rád pochlubí svými dosaženými úspěchy. Ovšem ani ten největší mistr v oboru nebude stát za nic, pokud mu nebudou sekundovat kvalitní nástroje. Takže pokud jeho nástroje vypadají „že už něco zažily“ a na poličkách se válí je samá no-name kosmetika, případně lahvičky s přelepenými obaly, je to na pováženou.

Každý profík by měl vědět co používá a proč. Musí umět vysvětlit svým zákazníkům výhody jednotlivých přípravků a porovnat je s konkurencí. Samozřejmě neexistuje jen jeden recept na úspěch – ovšem bez správného zdůvodnění se i ta nejdražší značka stává bezcennou.

A každý barber shop také musí vycházet vstříc i různým typům zákazníků. Zatímco někdo považuje kvalitu svých vlasů za dostačující a spokojí se s přípravky pro základní péči, jiný by si rád připlatil třeba za keratinové zábaly nebo výživné masky. A měl by k tomu mít možnost.

Chtějte program pravidelné péče

V jednom salonu se dokáží postarat nejenom o dokonalý vzhled vašich vlasů, ale i vousů. A to s frekvencí, která vám bude vyhovovat. Zapomeňte na klasické objednávání „po měsíci.“ Většina z nás totiž už týden předtím vyhlíží toto datum jako svou spásu. A není divu. I těch několik milimetrů, o něž vlasy a vousy za tuto dobu poporostou, se může stát ono tenkou hranicí mezi pečlivě upraveným a nedbalým účesem. Proč se tedy trápit s něčím, co lze snadno ovlivnit?

Navštívení salónu každé tři týdny by mělo být široce dostupnou možností a ne těžce „vyhádaným“ benefitem. Koneckonců, svá data na počítači si také zálohujeme v pravidelných termínech a stejnou péči věnujeme i svému vozu. Tak proč bychom totéž neměli dopřát i své kštici, když je to tak snadné?

Malá oáza v rušném světě

A co chtít ještě? Barber shop by rozhodně neměl být jen místem s holičským křeslem a několika židličkami v čekárně. Naopak. Chtějte příjemné prostředí a nějakou tu péči navíc. Milujete drinky v podobě kvalitní whiskey nebo jiného dobrého alkoholu? Dopřejte si je. Máte raději kávu anebo vám ke spokojenosti stačí perlivá voda? I to by vám váš salon měl dopřát – přesně podle vašeho vkusu a momentálních potřeb.

Proč brát péči o vlasy a vousy jen jako nutné zlo, když si ji místo toho můžete doopravdy užít? Nechte se rozmazlovat a hýčkat –  třeba i prostřednictvím kvalitní kosmetiky, pravidelně školených zaměstnanců apod.

A bonus navíc? Jděte tam, kde si svého kadeřníka můžete vybrat. V tom totiž bývá největší potíž všech velkých salonů – rotace personálu. Ale když je vám s někým dobře, proč si jeho přítomnost upírat? Vyzkoušejte, jak to funguje v praxi na pražském Zličíně, a to díky Barberswife.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *