Kalibr patří do základní výbavy každého výrobního provozu. Podle čeho byste ho měli vybírat?

Engineer Drawing Blueprint  - Waldrebell / Pixabay
Waldrebell / Pixabay

Pokud podnikáte v oblasti strojírenství, určitě víte, jak moc je důležitá kvalita a přesnost. Té je někdy velmi těžké dosáhnout, a to především, když k tomu nemáte ty správné nástroje. Jedním z nich, na který byste neměli dát dopustit je kalibr, s jehož pomocí můžete snadno, a hlavně levně, kontrolovat rozměry svých výrobků.

Neutrácejte peníze za zmetky

Ve většině odvětví je kladen důraz zejména na kvalitu a přesnost, která je například ve strojírenství klíčová. Právě v něm je třeba, aby do sebe jednotlivé součástky zapadaly, jako skládačka. Stačí však jen malá odchylka a veškerá práce přijde vniveč.

Každý takový špatný krok vás však stojí nemalé peníze. Tomu můžete předcházet pečlivou kontrolou, která by měla být zároveň i rychlá. Efektivní řešení vám dokáže nabídnout kalibr, jehož prostřednictvím můžete během pár sekund překontrolovat rozměry výrobku či jeho části. Výhodou je, že jeho pořízení nevyžaduje vysokou počáteční investici a jeho použití je navíc velmi jednoduché.

Není kalibr jako kalibr

Nástroje pro kontrolu se využívají při výrobě různých výrobků, a proto se na trhu běžně setkáte s  kalibry, které dokážou změřit jak vnější, tak i vnitřní rozměry.

Mezi nejpoužívanější kalibry se řadí:

  • válečkové kalibry – s jejich pomocí můžete zkontrolovat průměr válcového otvoru obrobku,
  • závitové kalibry – jsou určené k překontrolování rozměrů všech typů závitů, přičemž je možné kontrolovat jejich vnější i vnější stranu,
  • třmenové kalibry – řadí se mezi nejflexibilnější typ kalibrů, se kterými můžete přeměřit veškeré vnější rozměry produktu.

U některých prodejců si můžete nechat vyrobit kalibry přímo na míru tak, aby vyhovovaly parametrům vašich produktů. Tuto službu nabízí například česká firma Michovský – TOOLS s.r.o., u které pořídíte nejen širokou nabídku kalibrů a měřidel, ale i další nástroje, jako jsou frézy, vrtáky či závitníky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *