5 tipů, jak vybrat kvalitní ponožky, které vám sednou

Feet Socks Cozy Comfortable Family  - s-wloczyk2 / Pixabay
s-wloczyk2 / Pixabay

Většina lidí věnuje pozornost především výběru obuvi, která by jim měla zajistit potřebný komfort a zároveň je chránit před případným zraněním. Velkou roli nejen v našem pohodlí při chůzi hrají i ponožky, na které často zapomínáme a považujeme je za samozřejmost.

Typ ponožek

V první řadě byste měli řešit, jaký typ ponožek budete chtít nosit. Na trhu totiž můžeme najít hned několik typů. Ty se liší především svojí délkou.

Ponožky můžeme dělit na:

  • kotníkové ponožky,
  • ponožky nad kotníky,
  • ponožky do poloviny lýtek,
  • podkolenky.

Design

Při výběru ponožek hraje podstatnou roli i samotný design, který je nutné sladit s celkovým outfitem. Nově jsou však stále oblíbenější takzvané veselé ponožky, které poznáte hned na první pohled – většinou disponují různými veselými až bláznivými motivy. Takové ponožky se navíc nemusíte bát vzít prakticky kamkoliv, protože jsou často považovány za módní kousek.

Velikost

Důležitá je zejména velikost, která rozhodne o tom, zda se vám budou ponožky pohodlně nosit. Ponožky byste měli vybírat vždy podle velikosti vašeho chodidla, které je běžně uváděno v EU velikosti 39, 40, 41 a dalších. Trochu jiné označení může být u ponožek vyrobených z elastických materiálů. U nich jsou často velikosti uváděny v předem určeném rozmezí např. 39–41.

Materiál

Materiál ponožek je důležitý nejen z hlediska komfortu, ale i vaší pokožky, která díky němu nebude tolik trpět. Pokud máte problém s pocením nohou, určitě byste měli vybírat ponožky vyrobené z přírodních materiálů. Skvělou volbou jsou například bambusové ponožky, které využijete jak v létě, tak i zimě.

Barva

V neposlední řadě byste měli řešit i samotnou barvu ponožek, která by měla korespondovat s vaším outfitem. Opravdu křiklavé barevné ponožky využijete spíše ve volném čase, naopak ponožky s decentními barvami či odstíny černé a bílé si můžete vzít téměř kamkoliv.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *