Pravidelné čištění kávovaru vás odmění dokonalou chutí tohoto jedinečného nápoje

Coffee Machine Cup Coffee Machine  - Mokup / Pixabay
Mokup / Pixabay

Je jen málo lidí, kteří neocení geniální vlastnosti a požitek, který pití kávy přináší. Mimo vynikající chuti různých odrůd kávových zrn, jež si můžete vylepšit trochou skořice, hvězdičkami badyánu či vanilkou, je vždy spojena s chvílemi pohody. Všimli jste si, že s teplým nápojem v ruce i špatné zprávy přijímáme lépe a na vše se díváme pozitivněji? Káva je vždy dobrý důvod na chvíli přerušit vše, co děláte, a dát si pauzu. Její skvělá chuť však nezávisí jen na kvalitě zrn a síle pražení, podstatně ji ovlivňuje také správné čištění kávovaru.

Olej z kávových zrn znehodnocuje chuť i zanáší kávovar

Součástí přípravy každého šálku kávy je uvolňování přírodních olejů během pražení. Oleje tímto procesem logicky zůstávají na všech součástech kávovaru a při nedostatečné péči se časem samozřejmě projeví nejen na chuti kávy, ale také mohou ovlivnit jeho funkčnost. Nezkracujte si zbytečně životnost oblíbených věcí ve svém životě a raději se soustřeďte na to, jak efektivně a snadno udržovat kávovar v perfektní formě. Máme pro vás také snadný recept na to, jak odvápnit kávovar.

Jak optimálně čistit kávovar?

Návody na čištění kávovaru, umí být občas zbytečně dlouhé, a tak trochu nesrozumitelné. Abyste si byly jisti dostatečnou péčí a zároveň jste se nestali otrokem kávovaru. Co se týče frekvence čištění, držte se jednoduchých pravidel:

  1. Každý den opláchněte karafu a mléčné cesty
  2. Jednou za týden karafu a mléčné cesty vyčistěte
  3. Jednou za měsíc se věnujte čištění vnitřní části kávovaru
  4. Jednou za dva měsíce vyměňte vodní filtr
  5. Jednou za 3 měsíce je dobré myslet na odvápnění kávovaru

Neztrácejte čas hledáním a vsaďte na jistotu nejen s odvápněním

Pro čistění i odvápnění kávovaru přímo sáhněte po prostředcích, které opravdu působí. Ušetříte si tím spoustu energie. Woldoshop své produkty přímo vyrábí a testuje i s ohledem na šetrný přístup k životnímu prostředí. Výhodou odvápňovacích tablet, ale i dalších čistících prostředků je široké spektrum použití. Proto odvápňovací tablety můžete bez problému a s důvěrou použít také do rychlovarné konvice nebo v rámci čištění pračky.

Vyzkoušejte a uvidíte sami.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *