Dřevěné brikety nabízí čisté topení pro byt i životní prostředí

Oven Fire Fireplace Hot Flame  - fotoblend / Pixabay
fotoblend / Pixabay

Krbová kamna a krb se stávají opět standardem u novostaveb bytů i domů. Při topení dřevem si ale domů nosíme nepořádek. Čistější topení nabízí dřevěné brikety.

Naskládaná polínka dřeva vedle kamen a krbu si nechte spíše na ozdobu

Dřevěné brikety nabízí mnohem čistější topení. Dodávají se úhledně pytlované, obvykle po 10 kg. Když si je rozbalíte ve vhodném, pro tento účel určeném koši, zachováte si kolem kamen trvale pořádek. Z briket vám nevyteče pryskyřice jako ze smrkových polínek a nezanechá lepivé fleky na podlaze. Rovněž je z briket výrazně méně popela, což u moderních kamen s minipopelníky rozhodně oceníte. Popela není více než 0,7 %. V novém a uklizeném bytečku či domku je to rozhodně velké plus.

Výhodou briket je samozřejmě i to, že si je koupíte jako hotové palivo

Možná vám chystání dřeva na zimu bude chvíli připadat dobrodružným, je to ale časově i fyzicky náročná činnost. Lepší je čas trávit na kole a na něm se též zapotit. Dřevo je rovněž nutné sušit a čerstvě pokácené dřevo se nemá používat dříve, než neproschne na suchém a vzdušném místě. To však trvá tři až čtyři roky. V opačném případě je vlhké, kamna vám dehtují, netopí s potřebný výkonem a znečišťují okolí.

Dřevěné brikety koupíte online

Široký sortiment dřevěných briket nabízí OPTIMTOP. V sortimentu nejdete klasické hranaté smrkové brikety, brikety bukové i mix buk/dub. Nechybí ani válcové brikety a válcové brikety s dírou. K dispozici jsou rovněž různé kůrové a další noční brikety, které pomaleji žhnou a vydrží déle hořet. Proto se doporučují pro noční topení.

Brikety si objednáte v eshopu online a firma vám je přiveze do čtyř až sedmi pracovních dnů kamkoliv po České republice. Od jedné palety je dovoz zdarma.

Topení dřevěnými briketami je ekologické

I když patří brikety mezi tuhá paliva, je topení briketami ekologické. Vyrábí se z obnovitelné suroviny, ze 100% dřevných pilin. Brikety neobsahují žádná pojiva. Tvar získávají pouhým lisováním při vyšší teplotě, u které dochází k tzv. lignifikaci. Obsahují minimum popela, a i ten lze využít jako hnojivo s vysokým obsahem vápníku na zahradě či k pokojovým rostlinám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *