Závitové kalibry se používají v různých situacích

Technical Drawing Calipers Workshop  - Anyusha / Pixabay
Anyusha / Pixabay

Ve strojírenských firmách, ale i řemeslných dílnách se používá různé nářadí. Pro měření jsou určena posuvná měřidla, skládací i vysouvací metry, ovšem někdy se člověk neobejde ani bez kalibru. V domácí dílně nejsou závitové kalibry, trny a kroužky často využívány, ovšem u profesionálních řemeslníků najdou náležité uplatnění.

Pro kalibraci se používají závitové – kalibry. V první řadě se jedná o trny, pomocí nichž se kontrolují vnitřní závity. Kalibry disponují dvěma stranami, a to dobrou a zmetkovou. Dále jsou k dostání závitové kalibry v podobě kroužků, které zase slouží ke kontrole vnějších závitů. Opět mají dvě strany, tedy dobrou a zmetkovou.

Další druhy kalibrů

Současný trh je rozmanitý a ještě můžete sáhnout po jiných variantách. V řemeslných dílnách jsou vhodné také válečkové kalibry, s nimiž snadno překontrolujete vnitřní průměr válcového otvoru obrobku. Válečkové kalibry jsou buď jednostranné, nebo oboustranné.

Obraťte se na odborníky

Spousta lidí se často plete a do vyhledávání zadá termín „kalibri“, nicméně správný název jsou „kalibry“. Pokud se v dané oblasti ještě neorientujete a potřebujete si nechat poradit od odborníků, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., v jejíž nabídce najdete i měřidla, nastavovací kroužky a třmenové kalibry.

Kalibry jsou vyráběné z vysoce kvalitního materiálu, dokonce si můžete požádat o jejich výrobu na míru. Vhodné jsou pro profesionální využití, ale uplatníte je klidně i v domácí dílně. Záleží všechno pouze na vás.

Michovský – TOOLS s.r.o. má takřka všechny produkty skladem, takže expedice je rychlá a přímá, tudíž bez navýšení ceny. Produkty společnosti nejsou známé jen na českém trhu, ale i na zahraničním. Máte tedy jistotu, že jste se obrátili na špičku v daném oboru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *