I spíž se dá optimalizovat – stačí eliminovat hluchá místa

Car Tires Product Shelf Summer Tires
robineero / Pixabay

Je skvělé, pokud máme na uložení potravin a dalších pomůcek do kuchyně jednu celou místnost. Ne vždy se nám však podobnou výhodu podaří využít skutečně až do maxima. Jen málokdy totiž získáme k dispozici dokonale prázdný prostor bez dodatečných překážek.

Co máme na mysli? Všechny ty trubky, sokly, vzduchotechniku nebo třeba křivé stěny, jichž je zejména ve starších domech a sklepech dost a dost. Ovšem správné regály do spíže si s tím umí skvěle poradit.

Začněte s dobrým plánováním

Pro začátek si připravte k ruce podrobný plánek místnosti, kde budou všechny tyto obtíže zaneseny. Soustřeďte se na to, abyste dokázali uložit regály podél všech stěn (tak, aby nezasahovaly do oken a dveří).

Už předem si také rozmyslete, jaké spížové regály si pořídíte. Hledejte takové, u nichž lze libovolně pohybovat s policemi. Snadno tak překážející trubky či další nástrahy schováte do uvolněného prostoru. Takové regály můžete rovněž v případě potřeby rozšířit o další police a poličky, přidat jim jedno patro apod. Nemusíte tedy kupovat nové, ani když zásadně změníte uskladňovaný sortiment.

Pozor si dejte zejména na nosnost

Pro uskladnění „zásob ze supermarketu“ toho příliš nepotřebujete, pečivo, těstoviny či zelenina jsou poměrně lehké. Ovšem uložení domácí úrody obřích dýní nebo zásob kompotů a marmelád na celý rok si žádá už trochu jiné zázemí. V takovém případě lze rozhodně doporučit celokovové regály (nikoli z hliníku), do nichž je možné podle preferencí dokoupit i police z dřevotřísky či masivu.

A konečně dbejte i na jednoduchost a minimální zásahy do stěn, podlah a stropu. Pomoci vám v tomto mohou moderní regály s velmi rychlou bezšroubovou instalací. Stačí je postavit na místo a zaplnit. Oceníte i množství dostupných modulů (rozmanitých do délky i výšky), které vám dovolí zaplnit svou spíž opravdu na maximum. Vyberte si tu nejlepší kombinaci na Regalsistem.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *