Měření rychle a jednoduše? Bez kalibrů se neobejdete

Drill Milling Milling Machine
blickpixel / Pixabay

Zabýváte se prací ve strojírenství a sháníte pro svou firmu, věnující se sériové či hromadné výrobě, to nejšikovnější a nejpraktičtější měřidlo? Pak chtějte takové, jež vás ohromí svou rychlostí a jednoduchostí – ovšem nikoli na úkor kvality měření. A právě proto jsou tu kalibry.

Jde o měřidla, speciálně uzpůsobená ke kontrole vnějších i vnitřních rozměrů – a leckdy i tvarů výrobků. V žádném případě se nejedná o nějaké „univerzály“. Závitové či třeba válečkové kalibry se vždy zaměřují na rozměr (či rozměry) určité velikosti. Stačí přiložit a okamžitě víte, zda je všechno tak, jak má být.

Měření s kalibry nepodléhá chybovosti

Změříte – a zjistíte, jestli máte v ruce kvalitní výrobek nebo zmetek. Splést se nemůžete. Kalibry neobsahují žádné pohyblivé části a není na nich třeba ani nic odečítat. I ta nejpečlivější kontrola vám tak nezabere více, než pár vteřin.

A jak takové měření vypadá? Kalibr obvykle nabízí dobrou a zmetkovou stranu (výrazně označenou). Váš výrobek jednoduše změříte zasunutím na obě strany. Zatímco ta dobrá zapadne lehce, zmetková strana nasunout nepůjde. Tak se ujistíte, že je všechno tak, jak má být.

Nakupujte u specialistů s rychlým dodáním

Společnost Michovský-TOOLS s.r.o. s webem Kalibry.cz je v této oblasti specialistou. Nabízí vám velmi širokou paletu skladových zásob a rychlé dodání. Objednat lze jen samotné výrobky nebo i přesnou kalibraci. Seženete tu všechny typy závitů, trny určené pro vnitřní měření, kroužky pro vnější závity apod. Do kompletního sortimentu kalibrů patří i NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a další.

Potěší vás příznivé ceny a v případě potřeby i výroba na míru podle vašich nákresů, jež zahrnuje kalibry obkročné, třmenové apod. Ať už potřebujete speciální, třmenové nebo třeba závitové – kalibry, tady si určitě vyberete. Expedice proběhne v rámci 24 hodin k vaší maximální spokojenosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *