Vyberete-li hokejové vybavení správně, zásadně zlepšíte šanci na úspěch

Ice Hockey Sport Puck Play  - SPannach / Pixabay
SPannach / Pixabay

Také máte doma dítě, které se zhlédlo v představě rychlé honby za toušem? Nemusíte hned omdlévat při představě toho, jak drahé to všechno asi tak bude. Poradíme vám, na co se zaměřit při nákupu výstroje pro začátečníky.

A díky stejným pravidlům navíc můžete pořídit vybavení i pro sebe. Stačí si jen ohlídat několik klíčových detailů.

Nemáte peněz nazbyt? Nejkvalitnější by vždy měly být brusle

Jde doslova o tajemství úspěchu. Bez dobrých bruslí vám totiž bude veškeré další vybavení k ničemu. A jde o pravidlo, které bychom měli dodržovat už od prvních krůčků našich potomků na ledu – mimochodem hokejoví trenéři uvádějí, že by k nim mělo dojít okolo 5. roku věku. A právě zde začíná i první z kategorií, do nichž je hokejová výstroj rozčleněna.

Hledejte zejména odlehčené materiály. Zabrání totiž rychlé únavě a umožní i o něco lepší interakci s ledem, k čemuž se velmi brzy začne vázat i rychlost. A o to rozhodně při hře jako takové jde. Pro nejmenší děti je určena řada Youth s výrobky, jež perfektně sednou na nohu, a děti se jistě shlédnou i v jejich atraktivním barevném provedení. Typickým znakem je krom kvalitních materiálů také staré dobré šněrování, jež nejmenším dětem sedne nejlépe – byť jim s ním obvykle musí pomoci dospělí.

A na co ještě klást důraz?

Určitě na výběr hokejky. Pro hru na ledě chtějte spíše odlehčený kompozit, naopak budou-li se tréninky odehrávat i na betonu nebo asfaltu, pak zcela jednoznačně sáhněte po starém dobrém dřevu. Nepoohlížejte se po levném vybavení z bazaru, to už totiž většinou mívá to nejlepší za sebou a zvláště u nejmenších dětí se jeho opakovanému nákupu nevyhnete. Mnohem lepší je tak investovat do kvality, z níž děti dříve vyrostou, než ji skutečně fatálně poškodí.

A nezapomeňte ani na dobře sedící hokejové helmy a další nezbytné ochranné prvky nejmenších bruslařů. Jejich široký výběr najdete u specialistů na stránkách Bauerhockey.cz.

Hockey Team Hockey Game - PhotoMIX-Company / Pixabay

Vyberete-li hokejové vybavení správně, zásadně zlepšíte šanci na úspěch

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *