Využití arganového oleje, které vás doteď nenapadlo

Gold Traditional Argan Oils  - pacodocus / Pixabay
pacodocus / Pixabay

V kosmetice se toto „berberské tekuté zlato“ používá už velmi dlouho. Takže jeho aplikace na pokožku nebo vlasy asi nepřekvapí. Hlavní předností arganového oleje je vysoký obsah vitamínu E, mastných kyselin a dalších látek prospěšných pro naše tělo.

Pokožku zvláční, zjemní a hydratuje, arganový olej na vlasy pak působí jako přírodní kondicionér. Tím však jeho využití zdaleka nekončí.

Pomáhá proti akné

I když máme tendenci řadit arganový olej  mezi tzv. mastné substance, není tomu tak. Ve skutečnosti patří do kategorie suchých olejů, takže si ho může dopřávat i pokožka, trpící nadměrným maštěním. Vitamín E a další látky ho totiž přirozeně zredukují a pomohou tak i v boji proti akné a dalším neduhům.

Pomáhá proti lupům

Zvláště v zimě naše pokožka hlavy trpí. Suchý vzduch v místnostech ji vysušuje, a venku je pak vystavena i působení nízkých teplot nebo větru. Ale lupy mohou mít i další příčiny – například hormonální nerovnováhu a stres. Čistý arganový olej proniká přímo do pokožky, hydratuje ji a vyživuje – aniž by zanechal mastné vlasy.

Stačí použít opravdu jen pár kapek. Jestliže se vám po jeho aplikaci zdají prameny těžké, mastné a tuhé, jednoduše jste ho použili příliš moc.

Pomáhá i na lámavé vlasy a nedokonalosti manikúry

A jak použít arganový olej na nehty pro děti? Aplikace je jednoduchá. V rámci noční péče zanechá pokožku v okolí nehtů silnou, čímž později posílí i samotný nehet. Stačí ho jemně vmasírovat do kůžiček prstů na rukou a nohou a nechat působit přes noc. Pomůže i v boji proti záděrkám a dalším nepříjemnostem.

Měli byste vědět: použít ho lze i jako zvlhčovač na rty. Jedna nebo dvě kapky na ně působí jako balzám.

A po jakém oleji se ptát? Jen po tom 100% a přímo od výrobce. Na Woldoshop.cz vám přesně takový nabídnou. Seženete tu arganový olej na obličej, vlasy apod. A nechybí ani další přírodní kosmetika pro vaše zdraví a krásu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *