Trendy v bytovém textilu

Balcony View Hotel Balcony  - Sh1ra / Pixabay
Sh1ra / Pixabay

Zajímá vás, co je nového ve světě „měkkých“ bytových dekorací? Chcete vědět, jakými směry se inspirovat a co určitě neopomenout? Máme pro vás několik zajímavých tipů, které váš domov zkrášlí a rozzáří.

Bytový textil je po létech odříkání konečně zase v módě. Stále více přicházíme na to, že závěsy nebo třeba dekorační polštářky dokáží dodat našemu bydlení onu kýženou domáckou atmosféru a útulnost. A co je tedy IN?

Dekorace, které vypadají jako živé

Jedinečný dojem už na první pohled umí vytvořit kvalitní 3D tisk. Objevuje se na všem. Cizí mu není povlečení, záclony ba ani dekorační polštářky. Horkou novinkou je však spojení 3D + 3D. Ve hře tedy není jen samotný tisk, ale také tvar, což dodává výslednému předmětu opravdu unikátní vzhled. Nepřekvapí, že jde o trend, prosazovaný zejména u polštářků.

Ladění více věcí dohromady

Chcete, aby vaše ložnice či obývací pokoj působily stylově? Vsaďte na opakování vzorů. Máte povlečení s modrými kytičkami? Dopřejte si stejný vzor i na své záclony. V ideálním případě je vhodné použít stejnou látku, ovšem není to nutné. A podobně lze párovat i další dvojice textilu v místnostech.

Použijte závěsy na nečekaných místech

Textil umí zjemnit ostré rohy, ale i schovat nehezké kouty. Využijte toho. Překryjte třeba osamoceně stojící skříň, tou správnou textilií oddělte roh s uloženou výbavou na úklid od zbylých částí bytu atd. Závěsy totiž nemusí viset jen na oknech.

Dopřejte si bohatost

Čím více skladů budou vaše pověšené látky mít, tím lépe. Záclony a obdobné vybavení proto kupujte vždy nejméně ve dvojnásobné délce, než jakou má okno, dveře apod. Výsledkem budou bohaté sklady látky, které vypadají po všech stránkách dobře. Dbejte také na vhodné barevné ladění.

Vybírejte textil podle toho, jakou náladu by měl vyvolávat. A nedělejte kompromisy. Vybírejte ho tam, kde vám nabídnou široký výběr a přehledné členění kategorií včetně podrobných filtrů. Skvělým tipem je třeba e-shop Dante.cz.

Luggage Sofa Home Apartment Tv - andremergulhaum / Pixabay

andremergulhaum / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *