3 důvody, proč také investovat do aktuálně oblíbeného zlata

Nutnost zhodnocení nebo alespoň bezpečného uložení vlastního majetku je díky aktuální světové krizi horkým tématem nejenom ve velkých firmách, ale také v řadě domácností, které se snaží zabezpečit svou budoucnost.

A nejspíš nepřekvapí, že se často od méně úspěšných trendů a novinek vracíme zpátky k tomu, co tak důvěrně známe. Nejlepším příkladem je zlato. Pozná ho každý, je běžně k sehnání a pořídit si ho může i opravdu malý investor.

Informace: Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

Když kladete důraz na dlouhodobou stabilitu

V současné době je investiční zlato stále žádanější. Dokáže si totiž udržet skvělé výsledky co do zhodnocení investice i ve chvílích, kdy jiné komodity ztrácejí. Stačí si jen vzpomenout na to, jak nestabilní jen trh se starožitnostmi nebo nemovitostmi. Cena zlata však dlouhodobě roste, i když se i jí čas od času týkají mírné (ovšem krátkodobé) propady.

Ty tam jsou doby, kdy bylo investorům doporučováno, aby v jejich portfoliu tvořily „bezpečné investice“ jen 5-10 %. Současná doba si žádá větší jistoty, takže čím více majetku se vám povede do tohoto žlutého kovu ukrýt, tím lépe na tom budete.

Kde sehnat „české zlato? Tam, kde vám zaručí ryzost i původ

Aby bylo jasno – žádná česká rafinerie jednoduše neexistuje, takže zlaté slitky s českou pečetí na trhu nejsou. A právě proto zaplňuje  firma Zlaté mince tuto díru na trhu produkty od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Jde o světoznámé značky s vysokou kvalitou. Jejich pořízením tak rozhodně neudáte chybu.

A nevztahuje se na ně DPH, stejně jako na žádné investiční zlato. Z vašich úspor tak není nutné opravdu odkrojit vůbec, ale vůbec nic.

Na internetových stránkách www.zlate-mince najdete vždy aktualizovanou výkupní i prodejní cenu zlatých slitků – a to pro každý den. Nemusíte sledovat situaci na trhu a uvažovat o výhodnosti vybraných investic, odborníci to již udělali za vás. A objednat tu můžete zlato  a produkty z něj i on-line.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *