Koupelnový textil: Jak si ho vybrat

Koupelna je jedno z nejdůležitějších míst každého bytu, či domu. V ní provádíme osobní hygienu a připravujeme se na kontakt s ostatními lidmi. A protože v ní trávíme hodně času, každý z nás se už asi zamyslel jak si ji vylepšit. Někdy stačí málo. Třeba vhodně zvolený koupelnový textil, který dokáže kvality naší koupelny hodně zvýraznit.

Dříve než začneme, zamysleme se

Ještě než se pustíme do výběru jednotlivých kusů koupelnového textilu podívejme se na naši koupelnu nezaujatýma očima. Tam, kde se jednomu líbí minimalistický styl a klasické barvy, by druhý zvolil pestrobarevné květované motivy a dekorace všeho druhu. Bude jedno, pro co se rozhodneme, vždy však musíme dbát na soulad materiálů a barev, které se v koupelně nacházejí. Bez toho by naše snaha jak si zařídit koupelnu, aby vypadala ještě lépe, vyšla vniveč.

Odpovězme si proto na několik snadných otázek. Jaké barvy jsou v koupelně dominantní? Spíše tlumené, nebo pestré? A co barvy doplňkové? Ladí s tou hlavní? Půjde o podobný koncept, jaký můžeme pozorovat například u fotografů, kteří se řídí teorií harmonie barev.

Barevná harmonie koupelny by měla být založena na jedné hlavní a druhé doplňkové barvě

Barevný soulad nám zaručí, že naše koupelna zaujme svou harmonií.

  • Proto bude nutné zachovat určitý tón barev. Pokud se celá koupelna nese v duchu barev tlumených a méně sytých, je důležité udržet podobný odstín i u ručníků, předložek u umyvadla toalety nebo vany a u ostatních textilií.
  • Kdybychom do jedné místnosti umístili například sytě zelené prvky společně se sytou červenou, barevné harmonie bychom se pravděpodobně nedočkali.

V koupelně nejde jen o barvy, ale i o použité materiály

Kvalita materiálu vždy vyvolá určitý dojem. Pokud máme luxusní koupelnu ozdobenou kamennými obklady a dřevem, bude dobré se držet opravdu kvalitních materiálů i u doplňků.Například kvalitní ručník z bavlny bude rozhodně více vhodný než levnější osuška z polyesteru.

Abychom však dosáhli luxusního dojmu, nepotřebujeme utrácet desetitisíce za koupelnový textil světových značek. U funkčního textilu, který se využívá k praktickým i estetickým účelům, můžeme přistupovat jako k oblečení. Abychom vypadali stylově, nutně na sobě nemusíme mít pouze značkové oblečení. Stejného dojmu dosáhneme kombinací evidentně drahých značkových doplňků,, s běžnými avšak barevně sladěnými výrobky.

S jakými textiliemi do koupelny se nejčastěji setkáme?

Ze všeho nejdříve nás pravděpodobně napadnou ručníky nebo osušky. Zaručeně se hodí i podložky k vaně či umyvadlu. Pokud máme jen sprchový kout, zaručeně se nám bude hodit stylový koupelnový závěs. Naší koupelně dodá “charakter” a samozřejmě zabrání vodě ze sprchy, aby se dostala na podlahu. V nabídce e-shopů nalezneme opravdu široké spektrum motivů i decentních pestřejších i jednobarevných koupelnových výrobků, ze kterých si vybere každý.

A jak přistupujete k výběru textilu do domácnosti vy? Napište nám komentář!

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *