Hračky nemusí být jen z plastu, jděte na to jinak

Také se vám protiví množství pestrobarevných a křiklavě provedených kousků, které mají do rozvíjení dětské fantazie a kreativity daleko? Nejrůznější hrající telefony, svítící plyšáci nebo mluvící knížky jsou všechno, jen ne kreativní. Dítě v rozvíjení jeho dovedností nijak nepodporují. Ano, jsou sice krásné na pohled a na pár okamžiků zabaví pestrostí svých funkcí, ovšem stejně rychle také z piedestalu dětské oblíbenosti spadnou.

Důvod je jednoduchý – dítě se jednoduše dostupných možností nabaží. Ale protože nevidí žádné další, ztratí zájem. Naštěstí na našem trhu najdeme i mnohé jiné hračky pro kluky a holky. Vyrobené s citem – a bezpečně.

Věděli jste, že hračky z plastu nemusí být bezpečné?

Ale je tu i další aspekt. Pokud se začnete zajímat o složení jednotlivých hraček, zjistíte, že je tvoří plasty, jenž mohou po nějaké době začít ze svých útrob vylučovat látky, jež dokáží být pro dětské zdraví škodlivé. Nehledě na to, že leckdy bývají vyráběny v zemích, v nichž se příliš nehledí na přívětivé podmínky pro zaměstnance. Ale to už je záležitost z trochu jiného soudku.

Mnohdy také zapomínáme na to, že vytvářením vhodného prostředí, v němž jsou hračky nezbytnou součástí, budujeme svým dětem i vkus. Takže pokud budou naše zvolené hračky pro holky už od počátku zářivě růžové a přezdobené, nemůžeme se divit, že nám později doma vyroste princezna s neonově růžovým šatníkem. A pro kluky to platí taktéž.

Chtějte hračky s nápadem

Jde o výzvu, kterou není tak snadné splnit. A právě proto je tu hračkářství Praha Kouzelnehrackarstvi.cz. Najdete tu jen výrobky vyhovující přísnému sítu kvality – a to od samotného provedení až po důraz kladený na rozvíjení kreativity  u dětí.

Příkladem mohou být DJECO hračky, které k nám dorazily z Francie. Potěší svým designem i rozmanitostí. Nechybí ani pomůcky pro tvoření nebo třeba tetování. Jsou vhodné pro všechny dětí, jež se rády učí něco nového a zajímavého. A vhod vám zcela jistě přijdou také přívětivé ceny, díky nimž snadno potěšíte děti pod vánočním stromečkem nebo třeba na oslavě narozenin vším, co si budou přát.

Teddy Bear Stuffed Animal Bear Toy - susan-lu4esm / Pixabay

susan-lu4esm / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *