Která dřeva na zahradě potřebují speciální šrouby? Je jich víc, než si myslíte

Jarní počasí láká k prvním pracím na zahradě. Utahování spojů na zahradním vybavení se však mnohdy neobejde bez nepříjemného zklamání. I v případě nákupu těch správných šroubů vhodných do exteriéru se totiž může stát, že se po velmi krátkém čase budete potýkat s jejich korodováním a rozlomením. Víme, kde jste udělali chybu a jak jí příště předejít. Dnes jsou už pozinkované šrouby a vruty v nabídce našich obchodů samozřejmostí. Výrobci je prezentují jako vhodné do interiéru i exteriéru. Ovšem má to jeden podstatný háček – nesmí být vystaveny trvalé vlhkosti.

Potíže přicházejí z nečekané strany

A co máme na mysli? Vlastníte-li nábytek bez povrchové ochrany proti vodě a na zimu ho uskladníte ve vlhkém sklepě, dost možná se velmi brzy dočkáte problémů. Řeč je o korozi – šroub pak ve dřevě drží tak dobře, že při jeho demontáží dojde k ukroucení hlavy. Dalším nutným bodem, který musíte vzít v úvahu, je materiál, do něhož šroub kupujete. Jde-li o dřevo, obsahující velké množství tříslovin, nebude vám klasická ochrana proti korozi stačit. V takovém případě je nutné sáhnout po nerezové oceli, nesoucí označení A4 nebo A5. A o jaká dřeva jde? Zejména o ta exotická (teak, suar, akácie apod.), ale také o český dub nebo akát. A ve hře bohužel není jen poškození spojovacího materiálu – často dochází i k nehezkému zabarvení dřeva v jeho okolí.

Šrouby z plastu a mosazi

Zejména u nábytku zahraniční produkce nás může při jeho opravách čekat nepříjemné překvapení – šrouby z plastu. Mnohé sice na první pohled vypadají k nerozeznání od těch kovových, ale pro dlouhodobou odolnost a výdrž nábytku se rozhodně nehodí. Věnujte tedy čas a péči jejich výměně. Předejdete tak mnoha nepříjemným situacím. Plast se hodí zpravidla zase jenom do plastu – to pro ujasnění. Při koupi luxusního nábytku se pak lze v některých případech setkat se šrouby z mosazi. Tento materiál patří bohužel spíše mezi slabší zástupce svého druhu. Vyniká vysokou cenou a jeho použití se váže spíše k estetice než výdrži. Musíte si tedy vybrat mezi žádaným efektem a dlouhodobou odolností. Zejména do velmi zatěžovaných spojů je její použití nevhodné a v delším časovém horizontu i neekonomické.

Nákup pohodlně z domova

Nemáte možnost osobní návštěvy specializované prodejny? Všechny běžné druhy šroubů, včetně bohatě zásobené kategorie šroubů s vnitřním šestihranem DIN 912, najdete v e-shopu TME.eu společnosti Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Výhodou je kvalitně popsaný a obsáhlý internetový katalog (aktuálně více než 300 000 výrobků) včetně fotografií a technických nákresů. A sympatická vám bude i rychlá doba dodání. Bohaté skladové zásoby umožní vyzvednutí od uskutečněné dodávky od 24 do 72 hodin a to po celém území EU. A skladovou dostupnost výrobku vidíte vždy v reálném čase. Tady si zkrátka a dobře určitě vyberete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *