4 důvody proč upřednostnit hliníková okna před těmi ostatními

Window Beach Sea Tree Coast  - deni_eliash / Pixabay
deni_eliash / Pixabay

Možná si to neuvědomujete, ale okna dveře jsou nejpoužívanější, a tím pádem nejnamáhanější součásti budov. Není to jen o tom, jak často je otevíráte či zavíráte, abyste mohl projít či osvěžit vzduch v prostoru. Působí na ně také všechny rozmary povětrnostních podmínek, a právě tyto změny jim často dávají nejvíce zabrat. Když si však vyberete kvalitní materiál se správnými vlastnostmi, máte po starostech na celý život. Pojďme se společně podívat na to, jak si v tomto směru vedou okna a dveře z hliníku.

Hliníková okna a dveře nic neohrozí

Velkou předností hliníku je nízká hustota. Díky tomu jsou hliníková okna, respektive jejich rámy velmi tenké, ale zároveň odolné, pevné a stabilní za každého počasí i situace. Nevadí jim ani extrémní mrazy či sluneční světlo, které je hlavním nepřítelem zejména levnější a rozšířenější varianty oken a dveří z plastu. Bát se nemusíte zlodějů či požáru. Odolnost hliníku zahrnuje také oheň a žár. Kvalitní hliníkové dveře dokonce nelze prokopnout či vypáčit. Zkombinujete-li je, s vhodným kováním a bezpečnostním zámkem, můžete být doma v naprostém klidu.

Hliníková okna i dveře jsou nesmrtelná a nepotřebují žádnou údržbu

Extrémně dlouhá životnost hliníkových dveří i oken skutečně není jen fráze. Můžete se spolehnout, že vydrží několik generací, bez jakýchkoliv změn a překvapivě se o ně nemusíte ani speciálně starat.

Příjemně překvapí skvělými izolačními vlastnostmi

Hliníkové systémy pro výrobu oken a dveří mohou mít různé stupně izolace podle podmínek, které potřebujete vytvořit. Dokáží se přizpůsobit i náročným kritériím, jež musí splňovat pro začlenění do moderního bydlení v pasivních domech.

Hliníkovými dveřmi a okny myslíte i na životní prostředí

Přemýšlíte v souvislosti se svým životním stylem také na to, jak ovlivňujete životní prostředí? Pak vás určitě potěší, že hliník je kompletně recyklovatelný a při výrobě veškerých produktů je brán co největší ohled na dopad na přírodu.

Hliníková okna a dveře nesluší jen výrobním halám, obchodním centrům a moderním panelovým domům. Zkuste je začlenit i do rodinného života.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *