Jaké chyby nejčastěji děláme při zařizování pokojů?

souadnaji / Pixabay

Často sami sobě škodíme, aniž bychom to věděli. Řídíme se hlasem srdce nebo zažitými zvyklostmi, bez toho abychom o celé problematice hlouběji přemýšleli. Pojďme se podívat na to, co bychom mohli zlepšit například v oblasti bydlení.

Zamyšlení nad patrovými postelemi

Malé dětské pokoje automaticky vybavujeme palandami. Spaní ve výškách je pro spoustu dětí atraktivní, málokdo však ví, že může být i zdraví nebezpečné. Ne, nemluvíme o pádu ze schůdků nebo žebříku, i když i to se může stát. Řeč je o kvalitě spánku. Doporučení hygieniků pro spánek v místnosti se stropem vysokým 265 centimetrů se pohybuje ve výškovém rozmezí 25-160 centimetrů, to však horní postele nesplňují ani náhodou! Spáč pak dýchá příliš teplý a vydýchaný vzduch, což není pro zdraví dobré. Chytřejším řešením je pořízením mimoúrovňových postelí překrývajících se v oblasti pro nohy. I ty ušetří místo a přitom neovlivňují spánkový komfort.

Optimální světelná pohoda

Studentské pokoje se potýkají spíše s požadavky na jejich praktické a jednoduché zařízení. Někdy však jejich vybavení seškrtáváme až příliš. Platí to zejména v oblasti osvětlení. Centrální lustr a lampička nad stolem opravdu nestačí. Menší zdroje světla se hodí i k lůžku a chybět by nemělo ani tlumené noční osvětlení pro strýčka příhodu.

Pracovní stůl se skleněnou deskou – nostalgické nebezpečí

Naše obývací pokoje se v souladu s nároky moderní doby mění spíše v pracovny. Rádi se v nich obklopujeme osobními věcmi a rodinné fotografie nám dokáží zvednout náladu kdykoliv. Ale umístit je pod skleněnou desku stolu, na kterém pravidelně pracujeme nebo u něj trávíme volný čas není zrovna dobrý nápad:

  • odlesky světla odraženého od skleněné desky unavují oči
  • sklo je studené a může způsobit podchlazení paží a záněty kloubů

Našli jste ve své domácnosti také některý z výše zmíněných nešvarů? Na nápravu nikdy není pozdě.   Nechte se inspirovat praktickými řešeními na stránkách Nábytek-max.cz a udělejte ze svého domova skutečnou oázu klidu a pohodlí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *