Je užitečné mít na zahradě alespoň nějakou střechu

Pergola View Heaven Relax Outdoor  - karrice / Pixabay
karrice / Pixabay

Zahrada patří mezi místa, která jsou určená nejen pro náruživé pěstitele čehokoliv, ale zároveň jsou vhodná i k odpočinku, případně pro pořádání večírku. V posledních dvou zmíněných případech je však nezbytné zajistit si nejen nějakou formu posezení, ale opatřit si také vhodnou střechu.

Déšť je nepřítelem venkovní pohody

Když vám do dobře rozjetého večírku zčistajasna vtrhne průtrž mračen, na náladě vám to určitě moc nepřidá, tedy pokud nebudete před dešťovými kapkami vhodně chráněni.

Slunečníky jsou v tomto případě k ničemu, jelikož i ty nejlepší velice rychle promoknou. Party stan je sice dobrá, nicméně nepříliš stabilní volba. Hlavně během silnější větrů se s vámi může takovéto zastřešení celkem kvapem rozloučit, a to i když bude správně ukotveno. Zvláště levnější verze těchto stanů se totiž rády během vichřic trhají.

Chcete-li něco kvalitní, elegantního a zároveň dostatečně efektivního, pergola-drevena by měla být vaší volbou číslo jedna.

Rychle se staví

I když pergoly nevypadají kdovíjak složitě, jejich montáž není vždy nejjednodušší. Toto pravidlo však platí hlavně pro konstrukce vytvořené na míru. Pokud si ovšem vyberete stavebnicový typ pergoly, nejenže si ušetříte spoustu námahy, ale rovněž i nemalé finance. Prefabrikované modely se totiž dobře skládají a jsou rovněž i cenově docela dostupné.

Ochrana auta

Nejen lidé, avšak i stroje v podobě vozidel potřebují ochránit před deštěm, případně ostrými slunečními paprsky. Nechcete-li investovat moře peněz do klasické garáže, postavte si na zahradě některý z moderních přístřešků pro auto.

Budují se stejně dobře jako prefabrikované pergoly a jsou rovněž obdobně užitečné. Na rozdíl od garáže sice přístřešek nefunguje jako ochrana proti zlodějům, avšak jde o skvělou prevenci proti korozi. Vůz, který je pravidelně ofukován větrem, nemá tendenci rezavět, a to ani na těžce přístupných místech.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *