Chytré detektory ochrání vaši domácnost před nehodami a riziky

Arson Burn Fire Flame Smoke  - Matryx / Pixabay
Matryx / Pixabay

Mnoho spotřebičů v současném domě nebo bytě funguje na zemní plyn. Ovšem ještě více jich může podlehnout požáru, a to i kvůli poměrně drobnému zkratu.

S tím vším vám však mohou pomoci šikovné detektory. Například když je v místnosti instalován plynový alarm, nemusíte se obávat jakéhokoliv zdravotního rizika. Princip fungování je jednoduchý, ovšem možností pro ochranu máte mnohem více.

Jak funguje měřič úniku plynu

Pokud si domů pořídíte detektor plynu, můžete si zvolit z několika variant. Každý model vás na nebezpečí upozorní konkrétní výstrahou, ta však může mít mnoho podob. Obvykle jde jen o alarm, ten však neuslyšíte, pokud nejste doma. A po návratu z dovolené může být již na nápravu pozdě. Mnohem lepší jsou ty, které vám dokážou zaslat varování na mobilní telefon anebo rovnou zavolat hasičskou jednotku. Pro větší bezpečnost v domě však doporučujeme poblíž vývodů také instalovat uzavírací ventil.

Proti požáru pomůže jiný pomocník

Pokud doma spotřebiče na plyn nemáte, neznamená to ještě, že jste mimo nebezpečí. Hodit by se vám totiž mohl i detektor kouře. Obvykle se tyto alarmy dělí na drátové a bezdrátové, na jejich funkčnost to však nemá vliv. I tady se může hodit přímé napojení na hasiče, kteří přijedou problém vyřešit i ve chvíli, kdy náhodou nejste doma.

Další šikovné detektory pro vaši bezpečnost

Necháváte často zapnutou pračku či myčku, když jdete do práce? Pak riskujete únik vody, který by mohl zničit váš majetek nebo ještě hůř – vyplavit sousedy. A velmi užitečný může být i detektor CO2 v případě, že používáte například karmu pro ohřev vody. Ten plyn totiž není cítit, ovšem o to je nebezpečnější. Chcete vědět víc? Použijte rádce na stránkách Eon.cz, kde vám specialisté přinesou odpověď na všechny vaše otázky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *