Co vše je potřeba k realizaci kanalizační přípojky? Úřední šiml je tvrdohlavý a sami to nejspíš nezvládnete

Sewage Repairman Work Repair  - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Pokud stavíte novostavbu nebo se snažíte zbavit obyčejného septiku a připojit se na kanalizaci, pak se nevyhnete důkladnému seznámení s českou legislativou. Zřízení přípojky ke kanalizaci je totiž poměrně obtížně a zahrnuje dlouhou řadu potřebných kroků.

Co vše je nutné při přípojce zařídit

A co vlastně realizace běžné kanalizační přípojky potřebuje? Jako první je na pořadu dne geodetické zaměření a samozřejmě povolení od příslušných úřadů. Pokud je vše v pořádku, přijdou na řadu výkopové práce, následované samotnou pokládkou potrubí. Pokud je to třeba, musí dojít i k usazení betonových či plastových nádrží a celkovému napojení přípojky na kanalizační řad.

A to vše se samozřejmě neobejde bez znalostí terénu a technologií, jež vám obvykle mohou nabídnout jen profesionálové. V dnešní době naštěstí není problémem nechat si udělat kanalizační přípojku přímo na klíč. Odborní pracovníci se tak při jednom postarají  kupříkladu i o návrat terénu do původního stavu apod.

Když je obecní kanalizace daleko

Ne vždy je samozřejmě možné se k obecní kanalizaci připojit. Překážkou vám může být vzdálenost, ale třeba i nevhodný terén. V takovém případě je vhodné vsadit na zřízení čističky odpadních vod, která se o vše nezbytné postará.

A na pořadu dne může být samozřejmě také zbudování vodovodní přípojky – to pro případ, že nemáte vlastní studnu a tedy ani možnost čerpání podzemních vod. Pokud chcete tohle všechno svěřit odborníkům, potřebujete k tomu jen jediné – projekt s územním souhlasem. Pokud ho máte, postarají se už o vše potřebné za vás.

A kde si nechat realizovat všechny tyto činnosti na klíč a získat ještě mnohem víc? Vsaďte na odborníky ze stránek 1616.cz. Provedou vše podle vašich představ a na závěr obdržíte kromě faktury také veškerou potřebnou dokumentaci. Nebudete se tedy muset vůbec o nic starat.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *