Jaké jsou trendy v plánování rodinného domu

House Table Chair Coach Sofa  - lequangutc89 / Pixabay
lequangutc89 / Pixabay

Sledujete aktuální trendy nebo si svůj dům, včetně interiéru a exteriéru zařizujete čistě podle sebe? Inspirujte se trendy, které vám mohou poradit, pokud jste nerozhodní. Nebojte se originálních a neobvyklých řešení.

Správná volba pozemku

Při výběru vhodného pozemku využijte komplexních služeb realitní kanceláře. Jen tak na nic nezapomenete a budete mít o pozemku veškeré informace. Je potřeba vědět velikost a typ pozemku, zda je zasíťovaný a připravený ke stavbě rodinného domu. Nebojte se ani atypického pozemku, kde je možné postavit dům na klíč, který bude respektovat tvar místa a využije ho co nejlépe.

Velikost a styl bydlení

V současné době patří mezi nejoblíbenější domy hlavně nízkoenergetické bungalovy. Tyto domy jsou často bezbariérové, případně se dají projektovat i s půdní vestavbou. Je na vás, jaký typ domu zvolíte, ale myslete na své pohodlí, a to i ve stáří. Nízkoenergetické domy oceníte i v situaci, kdy můžete topit dřevem nebo získávat energii také pomoci solárních panelů.

Zaměřeno na projekt

Při projektování si zkuste vzpomenout na všechno, co by ve vašem vysněném domě nemělo chybět. Ať už se jedná o prostornou garáž pro dvě auta, vlastní posilovnu nebo třeba atypické rozložení místností. Rozhodně se nebojte dvou koupelen, oddělené toalety, samostatné spíže a šatny. Právě tato místa totiž bývají v domě nejvíc potřebná a lidé na ně často zapomínají.

V hlavní roli barvy

Mezi trendy barvy patří stále bílá a přírodní odstíny. Při navrhování exteriéru, ať už se jedná o střechu, marmolit kolem domu nebo třeba barvu oken, rozhodně vede antracitová barva. Vnitřní nátěry si stále pohrávají s bílým minimalismem, případně se světlými odstíny. Ty rozšiřují prostor a navíc se k nim skvěle ladí nábytek i další zařízení domu.

Zařizování interiéru

Při zařizování interiéru je nutné počítat s prvotní vyšší investicí. Ideální je, pokud se vám se stavební firmou povede ušetřit na stavebním materiálu. Pozornost věnujte hlavně zařizování koupelny a kuchyně. Tato místa vám budou sloužit denně a dlouhou dobu, nebojte se tedy investovat do toho, co opravdu chcete a potřebujete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *