I domácí pohoda ve dvou si zaslouží kvalitní šampaňské či víno

Woman Drink Glass Wine Alcohol  - Shutter_Speed / Pixabay
Shutter_Speed / Pixabay

V současném rychlém životním tempu s vysokými nároky na pracovní výsledky je velmi obtížné určit si jako prioritu nějaký volný čas pro sebe, natož myslet na příjemně strávené chvíle s partnerem. To, jak je obyčejně strávený společný čas s protějškem důležitý, si většinou uvědomíme příliš pozdě. Komunikační propast, která se postupně vytvořila se, pak velmi těžko zaceluje. Jděte příjemné atmosféře ve vztahu naproti dobrým vínem.

Víkendové posezení s jednou lahví kvalitního vína zvládnete i doma

Říkáte si: „Kde na to vzít energii při starostech rodinného života kolem malých dětí?“ Najděte si chvilku u kávy a místo brouzdání po aktualitách ve společenském životě našich celebrit nebo novinkách v eshopech s oblečením, se jednoduše podívejte po kvalitním víně chuti, která vyhovuje vám oběma. Výhodou internetového průzkumu nejen u vína je, že máte konečně dostatek času na pročítání etiket a srovnávání různých chuťových kombinací, které stojí za to ochutnat. Pokud nejste vysloveně vyhranění pouze na červené nebo bílé víno, berte v úvahu také počasí. Obecně se doporučuje v létě pít lehčí bílá vína a v zimě zase červená pro zahřátí a lepší prokrvení končetin. V sobotu večer se příležitost pustit si společně dobrý film určitě najde.

Šampaňské nepatří jen k oslavám

Právě pro horké letní dny jsou šumivá vína vynikajícím osvěžením. Vyzkoušejte rozdíl mezi perlivým vínem a vynikající chutí pravého francouzského šampaňského. Když zrovna nemáte energii na to jít někam ven a spojit rande v dlouholetém vztahu s nějakým nádherným místem nevadí. Postarejte se o výjimečné šampaňské. Uvidíte, že naprosto promění i domácí atmosféru a budete si mít stále o čem povídat. Může být také inspirací pro letní dovolenou.

Nezapomínejte ani na vynikající sezónní speciality, jako je burčák

Stejně jako je dobré jídelníček tak trochu řídit podle sezónních potravin, můžete se tím řídit i v případě alkoholu. Vynikající podzimní burčák je hřích neochutnat každý rok. Ve správném množství prospívá i střevní mikroflóře a čistí krev.

Společnou chvíli si můžete bezvadně žít kdykoliv a kdekoliv budete mít chuť. Stačí mít po ruce ten správný nápoj pro oba.

Wine Bottle Fireplace Red Wine - Tumisu / Pixabay

I domácí pohoda ve dvou si zaslouží kvalitní šampaňské či víno

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *