Šití jako koníček – ušijte si doma z teplákoviny nové kousky do svého šatníku

Boots Feet Footwear Traba Downhill  - Tereza106 / Pixabay
Tereza106 / Pixabay

Pokud je vaším koníčkem šití, určitě byste měli do materiálů, ze kterých šijete, přidat i teplákovinu. Ta byla v minulých letech považována spíše za nevzhledný kousek látky, ze kterého se šily pouze tepláky. Doba se však posunula a s ní i kvalita materiálu, ze kterého můžete už ušít prakticky cokoliv, co vás napadne.

Teplákovina už není pouze retro symbolem

Teplákovina byla dlouhou dobu považována za symbol retra, kdy z tohoto často haněného materiálu byly šity zejména tepláky a teplákové soupravy. Většina lidí má tak teplákovinu spojenou s nevzhlednou látkou, která rychle ztrácí tvar i barvu.

Výrobci látek však na ni nezanevřeli a rozhodli se ji vylepšit. V současnosti je tak v nabídce teplákovina metráž, která drží tvar, má pestré barvy a disponuje i poměrně dlouhou životností. Velká část švadlenek si tak k teplákovině hledá opět cestu a pomalu z ní šije širokou škálu oděvů.

Běžně můžete vybírat ze tří druhů teplákoviny:

  • počesaná – hladká teplákovina,
  • nepočesaná – drsná teplákovina,
  • elastická – teplákovina s přidaným elastinem.

Ušijte si z teplákoviny širokou škálu oděvů

Jestli si i vy chcete domů pořídit teplákovinu a začít z ní šít, není na co čekat. V obchodech s látkami můžete najít široký výběr teplákoviny všech barev, metráží i motivů. Velmi vyhledávaná je i teplákovina s potiskem, která se často využívá například k šití šatů či dětského oblečení.

Opravdu velkou nabídku naleznete na českém e-shopu Snové látky, který nefunguje pouze za účelem prodeje látek, ale i jako zdroj inspirace. Kromě toho zde můžete nakoupit i další šicí doplňky či sady pro kreativní tvoření. Každopádně fantazii se meze nekladou a z teplákoviny můžete ušít prakticky cokoli od klasických tepláků až třeba po sukni.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *