Bezpečnostní dveře v paneláku nejsou zbytečné

MAKY_OREL / Pixabay

Věděli jste, že každý rok je vykradena jedna domácnost ze 125? Ne, nejde právě o malé číslo a bydlení v panelovém domě tuto šanci dokonce zvyšuje. Problémem je totiž anonymita a stále větší vynalézavost zlodějů. Ve žluté vestě není těžké vydávat se třeba za zámečníka. A ani obyčejné bezpečnostní dveře vám nemusejí pomoci…

Zamyslete se a odpovězte si – kde byste nejspíš pořídili bezpečnostní dveře do paneláku? Pokud zní vaše odpověď „v hobbymarketu,“ je to stejné, jako byste zloděje domů přímo pozvali. A my vám prozradíme proč.

Vysoká bezpečnostní třída? Příliš drahá, nevedeme…

Není bezpečnostní třída jako bezpečnostní třída. Druhý nebo dokonce první stupeň nepředstavuje pro zkušené lapky žádnou překážku. A žádná dodatečná opatření (např. ve formě závor) nepomohou, protože samotnou konstrukci dveří paradoxně ještě více oslabují. Proto vždy vybírejte dveře ve 3.bezpečnostní třídě (nebo ještě lépe 4.), s odpovídajícím kováním a vložkou. Nezapomínejte, že toto vybavení musí být opět ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře, jinak bude pocit bezpečí jen zdánlivý.

Scházet by neměly ani bezpečnostní certifikáty (lze ověřit online). Bohužel tyto výrobky se nemohou pyšnit tisícikorunovými cenovkami, takže v nabídce běžných obchodních řetězců až na výjimky chybí. Poptávka po nich je totiž ze strany běžných zákazníků mizivá.

Věděli jste, že: tzv. certifikační autoritu bezpečnostních protipožárních a protihlukových dveří si hlídají i pojišťovny? Chybí-li, pak zkracují nebo dokonce úplně odmítají plnění pojistné události.

Nemůžu si pořídit bezpečnostní dveře, protože…

… společenství vlastníků nařizuje, aby všechny dveře do panelového bytu z vnější (pohledové) strany vypadaly stejně.

Tak to už je v dnešní době jen výmluva. Dnes již existuje možnost z velkého výběru povrchů a dveře mohou být dokonce docela jiné zvenčí a zevnitř.

Nemůžu si pořídit bezpečnostní dveře, protože…

… nechci naletět podvodníkům.

Také neadekvátní důvod. Stačí si najít dodavatele s tradicí, který vyrábí dveře na míru a nikoliv sériově. Díky tomu zvolený model vždy perfektně zapadne do vašeho dveřního otvoru. Dbejte také na provedení odborné montáže a dostupnost záručního i pozáručního servisu. Své nové bytové i vchodové bezpečnostní dveře můžete pořídit například u firmy Next.cz. Její specialisté se tomuto oboru věnují už od roku 1900 a na všechny své dveře poskytuje záruku až 25 let.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *