Jak vybrat domek na zahradu?

DarkWorkX / Pixabay

Zahradní domky nejsou jen zajímavým venkovním prvkem architektury, ale zastávají také mnoho užitečných rolí. Stanou se ideálním prostorem pro uložení zahradního nářadí, místem odpočinku během horkých letních dní nebo pohádkovou klubovnou pro děti, která skvěle doplní už přítomné dětské hřiště a skluzavky.

Dokonce i malá zahrada může být díky jejich vlivu skutečnou oázou klidu a pohody. Váš výhled do zeleně nebudou rušit nežádoucí elementy a nezaskočí vás ani nepřízeň počasí. A s dobrým zámkem se zahradní domky postarají i o důležitý prvek bezpečí a ochrany před zloději.

Na co myslet při výběru?

Na začátku si položte otázku, jakou funkci má domek na vaší zahradě plnit. Například dřevěné zahradní domky Herold lze podle těchto kritérií rozdělit do několika skupin.

Malé zahradní domky (3 × 3 metry) jsou spíše takové malé kůlny, vybavené dveřmi a obvykle jedním malým oknem. Jejich design je maximálně jednoduchý, potěší vás nízkou cenou, rychlou výstavbou  a v neposlední řadě dokonale zapadnou opravdu do jakéhokoliv prostředí.

Velké zahradní domky vám poslouží v případě potřeby i jako zahradní chatka. Lze je rozdělit na více částí, takže se vám dovnitř vejde všechno potřebné zahradní náčiní, ale i malířský ateliér nebo dětská klubovna.

Multifunkční domky mohou mít navíc přístřešek pro letní grilování a další vychytávky. Ty opravdu luxusní pak na vaši zahradu přinesou závan zámecké elegance nebo severského stylu, jako třeba zahradní DOMKY DOK, vyráběné s důrazem na kvalitu a preciznost.

Samostatnou kategorií jsou pak zahradní dětské domečky, které si nejmenší obyvatelé zahrady zaručeně zamilují. A navíc jim zahradu zpřístupní prakticky v jakémkoliv počasí.

Jen samotný nákup nestačí

Bez ohledu na to, jaký zahradní domek si nakonec vyberete, nezapomínejte ani na jeho pravidelnou údržbu. Zakoupíte-li dřevo tlakově impregnované proti účinkům škůdců a vlhkosti, stačí vám domek opravdu jen postavit. Levnější modely je třeba opatřit impregnací – výrazně prodlouží jejich trvanlivost a krásu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *