Zahradní traktory jsou univerzálním a šikovným pomocníkem

Tractor Agriculture Vehicle Farm  - schauhi / Pixabay
schauhi / Pixabay

Milujete pobyt mezi zelení, ale přitom si chcete všechnu tu nutnou práci okolo maximálně usnadnit? Skvělými pomocníky “pro všechno“ se mohou stát zahraní traktory. Co všechno umí a jak si co nejlépe vybrat ten správný model?

Jak se zorientovat v základní nabídce

Jako první vás nejspíš zaskočí specifické názvosloví, které se k tomuto motorovému zahradnímu vybavení váže. Poptat tak můžete například:

  • Ridery,
  • front mowery
  • a běžné zahradní traktory.

Rider je vlastně žací stroj, vybavený jednoválcovým motorem umístěným pod sedačkou. Levnější provedení má klínové řemeny, to dražší hydrostatický pojezd. Front mower je pak typ rideru se sečením před přední nápravou. Obvykle je vybaven mulčovacím zařízením, dvouválcovým motorem (za sedačkou) a  hydrostatickým pojezdem.

A běžné zahradní traktory? To je motor před přední nápravou (jedno či dvouválcový), jednonožová až třínožová sekačka a boční výhoz, který může směřovat buď  přímo do sběracího koše nebo na plochu trávníku.

Dbejte také na parametry motoru

Chcete naráz posekat celou zahradu bez ztráty kytičky? Pak chtějte minimální výkon dvanácti koní, kombinovaný s odolnou litinovou vložkou válce. K mání je také antivibrační systém a při větších výzvách oceníte rovněž tlakové mazání a olejový filtr (neboť právě díky těmto prvkům je motor odolnější).

Aby nemusel traktůrek často zastavovat

Dbejte nejenom na kvalitu, ale také na použitelnost. To platí zejména u sběracích košů. Čím větší objem, tím méně budete muset zastavovat. Chcete-li rider, vystačíte si se sto padesáti litry, pro front mower pak doporučujeme spíše dvě stě litrů. Ale pokud to jen trochu jde, investujte i do elektrického nebo hydraulického vysypávání. Ušetříte si spoustu námahy.

A kde zahradní traktůrek vybrat? Profi kousky od značek John Deere a Husqvarna seženete za výhodné ceny na stránkách Krapacek.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..