Svět fantazie dětské postele

Dětská postel je jako miniatura světů fantazie nás samých. Nejenže umožňují klidný spánek, ale jsou i ideálním místem ke snění vašich ratolestí. Do té správné postele se bude chtít každému mrňouskovi. Sortiment je široký; od klasických postelí s úložným prostorem po komplikované stavby připomínající auta, hrady či pirátské lodě.

Jaké podmínky by měla dětská postel splňovat?

Při výběru dětské postele musíte myslet hlavně na to, že postel by měla být o 20 cm delší než dítě. Hlavně u menších dětí se rozhodně vyplatí myslet na zábranu, která chrání dítě před spadnutím během spánku: vždy ji bude později možné jednoduše odstranit. Klasickými jsou postele o rozměrech 80 x 160 cm, ale prodávají se i ve velikosti o deset až dvacet centimetrů menší. U matrací vsaďte raději na přírodní materiály. Matrace z paměťové pěny neumožňují přirozený vývoj páteře dětí, a proto budou do dětských postelí nevhodné.

Klasika, nebo pohádka?

Dětské postele se vyrábí hlavně ve třech kategoriích: klasické, multifunkční nebo pohádkové postele. Klasická postel většinou obsahuje šuplíky či úložný prostor a často bývá vyrobena z kvalitního dřeva. Svou jednoduchostí neupoutává tolik pozornosti. Hodí se tedy jak do minimalistických, tak do zabydlených pokojíčků. Multifunkční postele bývají součástí většího celku nábytku. Často k nim patří poličky, šuplíky a skříňky, které jsou sofistikovaně zasazené do jednoho celku nábytku, jenž je vhodný hlavně do malých prostor. Pohádkové postele pak nabízí široké spektrum tvarů, barev a motivů, které se v nich promítají. V poslední době se velké popularitě těší postele ve tvaru domečku, které lze doplnit o miniaturní světýlka či lampiony, jež z postele vytvoří skutečné místo klidu a odpočinku. Ty, stejně jako postele předchozích kategorií, lze zakoupit i jako palandy pro dvě děti.

Hraní i spaní

Je třeba brát v potaz i to, že děti v posteli nejen spí, ale často si v ní i hrají. Proto například postele s nebesy vytvářejí z celého pokojíčku malé království nebo svět pohádky, ve kterém se děti cítí bezpečně a rády v něm tráví čas. Ačkoliv některé postele vypadají na první pohled jako dětský splněný sen, vždy se raději přesvědčte, zda i kvalita a provedení odpovídají bezpečnostním standardům. Mnohdy poznáte, o jakou kvalitu se jedná na první pohled, ale řídit se můžete také certifikáty, jež postel získala, nebo recenzemi ostatních spotřebitelů na internetu. Při rozhodování, zda pořídit klasickou či tematickou postel, myslete i na to, že za pár let se dítěti v pirátské lodi už nemusí chtít spát. Důležité je tedy zohlednit věk dítěte a potenciální možnou dobu užívání postele.

Od českých výrobců?

Ačkoliv se v zahraničí ani u nás s českým nábytkem moc nesetkáváme, na poli dětského nábytku a postelí se v posledních letech prosazují i české firmy, jež důmyslně kombinují multifunkční využití jednotlivých kusů nábytku, nebo se specializují na již zmíněné postelové domečky. Při zařizování dětského pokoje se můžete inspirovat na internetu, kde najdete i další rady a tipy, jak vytvořit ideální dětský pokojíček.

Na co nezapomenout?

I když už víte, jak by měla dětská postel vypadat a co by měla splňovat, nezapomeňte se poradit s ostatními členy rodiny. Přestože se vám růžová postel s nebesy může zdát naprosto neodolatelná, před koupí se raději zeptejte svého potomka, zde je princeznovská komnata opravdu to, po čem jeho či její srdce touží. Nezapomeňte se zmínit v komentářích, jaké zkušenosti s výběrem dětské postele máte vy. Fandíte minimalistické klasice nebo postelovému světu fantazie? Těšíme se na vaše poznatky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *