Kvalitní kabelky

Kvalitní kabelky
Kvalitní kabelky

Už ve starověkém Egyptě ženy a v podstatě i muži věděli, co je to móda. Své cennosti, peníze a věci denní potřeby nosily při sobě v malých brašnách, jejichž známější pojmenování „kabelka“ vzniklo v 19. století. V té době ještě kabelka nebyla jenom čistě dámskou záležitostí a nosili ji také muži.

Stejně jako dříve, i dnes slouží na přenášení důležitých osobních věcí, kromě toho působí také jako pohlazení pro oko. Je elegantní, praktická a estetická. I mezi dámskými kabelkami ale působí jakási hierarchie, přeci jen některé kabelky jsou elegantnější než jiné. Na přední příčce stojí kabelka, která je spíše hezká, než praktická a hodí se pouze pro určité události. Řeč je o dámské kabelce „psaníčku“, které poskytuje opravdu málo prostoru pro osobní věci. I přesto se jedná o velmi žádaný model, který je určen pro dámy velmi elegantního ražení, které potřebují více vypadat reprezentativně, než mít s sebou polovinu koupelny nebo dalších věcí z domácnosti, které normálně patří do nábytku.

Psaníčko pro formální příležitosti

Psaníčko je dámská kabelka malé velikosti, která se nosí buď přes rameno na drobném řetízku, nebo přímo v ruce. Vhodná je jako doplněk na formální události, například ke koktejlkám, společenským šatům nebo kostýmkům. Hodí se jak na večerní tak odpolední akce, vždy spíše záleží na charakteru dané události. Dámská psaníčka se převážně skládají z jedné větší kapsy, která je na patentové nebo magnetové zapínání. Uvnitř této jediné kapsy se nacházejí menší postranní kapsičky, do kterých lze ukrýt cennosti.

Tato kabelka nutí svou majitelku kromě neustálého dozoru také ke správnému nošení, neboť psaníčko, které se musí nosit v ruce, se drží zespoda, nikoliv svrchu jako brašna například na notebook. Aby tato malá dámská kabelka vynikla, je důležité ji nepřeplňovat. Pokud nechcete, aby psaníčko nevypadalo vybouleně, pořiďte si takové, které je pevné a tvar má daný.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *