Rekonstrukce koupelny? Bez tohoto nářadí se do obkladů nepouštějte!

Řezačka na obklady
Řezačka na obklady

Hodláte proměnit zastaralou koupelnu v moderní soukromé lázně? Styl vybavení podtrhnout správné obklady. Víte, bez jakého nářadí se při jejich obkladu neobejdete?

V případě, že obklad koupelny nechcete svěřit do rukou profesionálů, pak je třeba nejen řádného prostudování postupu práce, je nutno také nakoupit potřebné nářadí!

Připravili jsme vám seznam nářadí na obklad koupelny!

  1. Řezačka na obklady

První položkou nákupu by rozhodně měla být kvalitní řezačka na obklady s jejíž pomocí bude každý řez ostrý a rovný, pozornost věnujte také vodící liště, jejíž pohyb by měl být přesný a lehký. Řezačky jsou dostupné ve všech možných velikostech, typech i cenových hladinách, vybrat si tedy můžete takovou, která bude přesně odpovídat vašich potřebám.

Řezačka na obklady Optimal X5 - 600 mm budete mít jistotu absolutně přesného řezu!

Řezačka na obklady Optimal X5 – 600 mm – budete mít jistotu absolutně přesného řezu!

  1. Mixéry/míchadla

Jde o běžné zboží hobby marketů, které budete potřebovat k rozmíchání lepidel. Spirálové míchadlo se nasadí na vrtačku a poté se jím pomalými otáčkami směs rozmíchá. U mixérů oceníte pozinkovou nebo chromovou úpravu.

  1. Stěrky na lepící hmotu

Důležité nářadí, které budete používat při nanášení lepící hmoty. Existují stěrky hladké nebo se zoubky, jejichž velikost by měla odpovídat potřebné výšce lepící hmoty (podle typu obkladových dlaždic). Použité stěrek také závisí na tom, zda používáte lepenou či štěrkovou hmotu.

  1. Latě na stahování

Ideální jsou takové, které mají minimálně přes dva metry délky a disponují vodováhou, která pro vás bude vítaným pomocníkem, při kontrole roviny. Vodováhy měří s malou odchylkou, v případě, že jste kutil – puntičkář, pak zvolte ke kontrole rovnosti povrchu jiné přístroje.

  1. Potřeby na spárování

Nakupte si plastovou nebo gumovou stěrku nebo-li hladítko a houbu, kterou budete srovnávat případné nánosy spárovací hmoty. Houba musí být mokrá a používá se po hodině a půl po dokončení spárování.

Máte vše potřebné na obkládání? Že ne? Pak zamiřte do internetového stavebnictví chmelik-trade.cz!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.