Funkční jádro krbu vyžaduje pečlivý výběr

Christmas Tree Christmas Decorations  - mgattorna / Pixabay
mgattorna / Pixabay

Chcete si domů pořídit krb? Pak dbejte zejména na jeho útroby – právě krbová vložka je to totiž tím, co nakonec rozhodne o vlastnostech vašeho nového pomocníka. A jak na výběr, abyste si domů donesli skutečně funkční a moderní řešení?

Nejdůležitější ze všech parametrů je vždy tepelný výkon. To si pamatujte. Zjistěte si velikost místnosti a od toho se odpíchněte.

Nepořizujte ani příliš malý, ani příliš velký výkon

V tom prvním případě byste totiž krb zbytečně přetápěli a poškozovali, v tom druhé by naopak docházelo k permanentnímu útlumu a „dušení“, což výsledku rozhodně neprospívá. A nenechte se odradit čísly. I krbová vložka s výkonem 20 kW si může poradit s každodenními otopnými výzvami bez ztráty kytičky. Stačí, když vsadíte na kvalitu.

Zaostřeno na nejlepší formát

Když se řekne krbové vložky, nejspíš si okamžitě vybavíte obdélníková řešení. Ovšem nejde o dogma. Chcete mít krb rohový nebo třeba dokonale průhledný? Nechte se inspirovat širokou nabídkou na trhu a vyberte si podle libosti. Nic na tom není.

Ničím neomezená krása plamene však potřebuje jedno – přívod vzduchu zvenčí. Bez toho se kvalitní výrobky neobejdou. A chtějte rovněž volitelnou regulaci spalování, kombinovanou s komfortem výškově posuvných nebo otočných dveří. Koneckonců – klasická otevírací dvířka se mnohde ani nevejdou, tak proč se s nimi trápit?

K mání je retro klasika i moderní designy

A nemusíte svou domácnost hned pasovat do role retro nebo vintage jen proto, že si rádi dopřejete přívětivé teplo živého ohně. Naopak. U odborníků si vyberete z mnoha různých designů, z nichž mnohé by našly uplatnění i ve futuristických filmech. Přesvědčí vás o tom například specialisté na stránkách Svetkrbu.cz.

Jako bonus vás tu navíc čeká i vysoká kvalita všech výrobků, bohaté doprovodné služby a přívětivé ceny. Sázka na jistotu se totiž vždycky vyplatí – a na pořízení nového krbu ještě rozhodně není pozdě!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *