Dvakrát měř, jednou řež aneb Jak nakupovat na internetu bezpečně

Vlivem situace posledních dní, roste nejen nakupování přes internet, ale také přibývá stránek s produkty. Bohužel vedle těch prověřených obchodníků, jímž byl kamenný krámek dočasně uzavřen, a víte, o koho jde, se často jedná i o podvodníky, kterým zaplatíte, ale se zbožím se nikdy nesetkáte.

Jak se tedy orientovat? Přinášíme vám pět tipů, podle kterých je dobré e-shop prověřit.

1. Čtěte recenze!

První a nejdůležitější pravidlo. Vysoká spokojenost zákazníků = dobré recenze. Stačí si zadat jen název do vyhledavače.

vyhledávače a vyskočí na vás několik srovnávacích webových stránek s hodnocením, či můžete narazit i na články blogerů, kteří třeba již zkušenost s daným e-shopem, a jeho produkty, mají.

2. Provedení stránek a kontakt na podporu

Většina zahraničních e-shopů vytvořených „horkou jehlou“, má velmi špatný překlad a slovosled. Nikde nenajdete telefonní kontakt na podporu či českou adresu sídla společnosti. Naopak často narazíte na webový anonymní formulář, který vyplníte a dorazí vám na email informace, že vás bude brzy někdo kontaktovat. A světe div se, nic se neděje.

3. Vše, co chcete, máme!

Pozastavili jste se někdy nad sortimentem nabízeného zboží, kdy na vás vyskočila vedle vrtačky módní mikina, čajový servis i školní batoh? Pak zpozorněte. Cílem je totiž nalákat na své stránky přes vyhledávač co nejvíce lidí na produkty, které se často vyhledávají. A samozřejmě pod obrázkem najdete dovětek: Skladem u dodavatele.

4. Na dobírku nezasíláme

Často se setkáte i s touto informací, která by vás měla alespoň trochu zarazit. Může se totiž stát, že peníze poslané předem už nikdy neuvidíte. A stejně tak produkt.

5. Pošli posly

Pokud si chcete ověřit solidnost, můžete prodejci napsat nějaký dotaz k produktu a uvidíte, zda se vám k němu vyjádří. Či si namísto plánovaného kabátu za tři tisíce objednat třeba sportovní vak na záda a počkat si na délku doby doručení a kvalitu materiálu.

Proto chcete-li mít jistotu, volte raději české ověřené stránky. Navíc většinu stejných produktů naleznete již u několika prodejců, kde se můžete rozhodnout nejen podle ceny, ale především dle výhod, jež nabízejí. Často se setkáte u elektroniky namísto tří se čtyřmi roky záruky v ceně, u oblečení, tašek a batohů garantováním vysoké kvality provedení díky ručnímu šití či možnosti vyzkoušení zdarma.

Pozor na to, odkud si zboží objednáváte, byste si měli dát především v případech, kdy objednáváte zboží, které by mělo být opravdu kvalitní. Pokud se tedy aktuálně porozhlížíte po školním batohu pro vašeho prvňáčka nebo batohu na notebook, kvalita by měla být opravdu na prvním místě. Jde totiž o produkt, který by měl nepřímo pečovat o vaše zdraví, i cenné věci. Vždy je tedy nejrozumnější volba objednávat ze specializovaného e-shopu, který se věnuje výhradně těmto produktům.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.