Jak si vybrat svou novou samostmívací kuklu

Work Material Vacancy Work Welder  - Benfe / Pixabay
Benfe / Pixabay

Pokud se pohybujete v dílně, kde se často svařuje, pak by pro vás nezbytná ochrana měla být samozřejmostí. Ovšem klasické kukly nebo nadzvedávací průzory už nedokáží vyhovět vysokým nárokům kladeným na komfort v této oblasti.

Nebo se snad můžete cítit pohodlně v něčem, co musíte při každé příležitosti nadzvedávat, byť jen proto, abyste zkontrolovali kvalitu právě vytvořeného sváru? Samostmívací kukly však na to jdou docela jinak.

Jednou nasadíte a to je všechno

O potřebnou ochranu zraku před hořákem ze svářečky se totiž postarají zcela samy. Jakmile zapnete hořák, pak samostmívací kukly zvládnou vaši bezpečnost na jedničku. Jejich chytrá elektronická kazeta ve spojení s LCD displejem zareaguje totiž prakticky okamžitě. Ty nejlepší modely na trhu nabídnou reakční dobu 0,00005  sekundy.

Ani ta nejrychlejší technika, určená pro maximálně efektivní využití času v dílně (například invertorová svářečka), tak vaše oči zaručeně nezaskočí. A jakmile nebezpečí pomine, displej se zase sám vrátí na původní hodnotu průhlednosti.

Dbejte zejména na rozsah zatemnění

Při výběru samostmívací kukly si hlídejte především tento parametr. Ty nejjednodušší helmy mají pouze jeden stupeň, který najdete uveden u hodnoty DIN. Pokud naopak disponují nějakým rozsahem bude u této hodnoty pomlčka (například DIN 10-13). Druhá možnost je samozřejmě lepší. Zejména temnější prostory potřebují co nejnižší stupeň DIN, který vám umožní poohlédnout se bez problémů po svém okolí i mimo čas svařování.

A zaměřte se i na samotný zorník. Levnější modely ho mívají umístěný napevno, takže pokud budete potřebovat ještě lepší viditelnost, nezbude vám, než si helmu sundat. Vylepšené modely vám pak umožní tuto důležitou součást očí jednoduše nadzvednout. Záleží jen na vás, jakou variantu potřebujete, od značky Pantermax si však vyberete vždy to, co vám bude nejvíce vyhovovat. Více se dozvíte na stránkách Pantermax.cz.

Plant Industry Work Welder  - TA_t / Pixabay

Jak si vybrat svou novou samostmívací kuklu

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *