Kalibry a měřidla vám ušetří nemalé náklady. Jak je můžete ve výrobě využít?

Pokud hledáte způsob, jak zrychlit a zkvalitnit vaši výrobu, je namístě zaměřit se na samotné výrobní procesy. Ty by měly být po celou dobu pod dokonalým dohledem, díky čemuž se vyhnete zbytečným chybám. S tím vám dokážou pomoci také kalibry či měřidla, které slouží k rychlé kontrole produktů během výroby. K vyřazení vadných výrobků tedy dochází ihned po poškození.

S kalibrem lze kontrolovat širokou škálu výrobků

Efektivní kontrola výrobků je klíčová k úspěšnému podnikání. Ve většině případů tak lze výrazně snížit výrobní náklady a část kapitálů investovat do dalšího rozvoje či expanze. Pomoci vám přitom můhou i zcela obyčejné kalibry, které slouží ke kontrole vnějších a vnitřních rozměrů výrobků – existují ale i typy, s nimiž je možné kontrolovat závity, a to opět vnější a vnitřní.

Jejich použití při výrobě je jednoduché, rychlé a přesné, díky čemuž kontrola nějak zvlášť nezatěžuje výrobní proces. Naopak pomáhá k tomu, že dokážete vyřadit většinu zmetků již na úplném začátku, čímž zbytečně neprojdou celým procesem výroby, a tak ušetříte podstatnou část nákladů. Předcházet však dokáže i poškození stroje, který by se mohlo poškodit kvůli zařazení výrobku s nesprávnými rozměry.

Kvalitní dodavatel vám vyrobí kalibr na míru

Kalibry jsou běžně dodávány v různých rozměrech, kdy slouží ke kontrole buď vnějších, nebo vnitřních rozměrů. Speciální druhy kalibrů dokážou snadno kontrolovat také závity. Vytvářeny jsou přitom hned ve dvou variantách, kdy kontrolují správnost a zmetkovost – v případě že zmetková strana sedí, je výrobek vyřazen z výroby.

Pokud dodavatel nedisponuje správným kalibrem pro vaši výrobu, měl by vám být schopný dodat nástroj na míru. Tuto službu poskytuje i česká firma Michovský-TOOLS s.r.o., která má ve své nabídce závitové, měřící, válečkové a třmenové kalibry.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *