Při výběru kuchyně myslete na její ergonomii a dispoziční řešení!

Kitchen House Real Estate Food  - AJS1 / Pixabay
AJS1 / Pixabay

Jaká je ideální kuchyně? No přeci taková, která vám maximálně vyhovuje!

Bez kuchyně se neobejde žádná domácnost. Jiná místnost se na přípravu pokrmů přeci jen nehodí. V kuchyni se ale věnujeme i jiným činnostem. Právě v kuchyních prý padají ta nejdůležitější rodinná rozhodnutí. A vzkazy si jednotliví její členové často lepí na ledničku. Taková kuchyně pak je zároveň společenským prostorem v pravém slova smyslu.

Ať vám dobře slouží

Stojíte před výběrem nové kuchyňské linky? Ať již z důvodu rekonstrukce, nebo si zkrátka zařizujete svou první domácnost. Pak svůj výběr neuspěchejte. Jedině kuchyně dobře zvolená a z těch nejkvalitnějších materiálů vám bude dlouho a dobře sloužit.

Vybíráme kuchyňskou linku

Jaké parametry při výběru kuchyně vzít v potaz? Klíčová u vás zřejmě bude velikost pracovní plochy a úložných prostor. Ty by samozřejmě v závislosti na rozměrech prostoru, v němž se vaše nová kuchyně bude nacházet, měly být co největší. Pracovní plochu i úložné prostory navíc nabízejí rohové kuchyňské linky, popřípadě kuchyně do U a s ostrůvkem.

Mějte všechno po ruce

Důležité však při výběru kuchyně je také její dispoziční řešení, a to především z hlediska její výšky. I vrchní a spodní skříňky by z bezpečnostních důvodů pro vás měly být dobře dostupné. Dále také myslete na to, že v kuchyni by měl mít své místo každý spotřebič, bez něhož se při vaření neobejdete. A všechny spotřebiče by od sebe neměla oddělovat vzdálenost delší než tři kroky. Zkrátka byste je při vaření, při němž často jde o vteřiny, měli mít po ruce.

Zaměřte se na materiály

Z hlediska materiálů se při výběru kuchyně spíše než na estetickou stránku věci zaměřte na funkčnost. V každém případě se vyvarujte líbivých materiálů, kterých se budete obávat dotknout, tedy například dřevěné pracovní desky. Toužíte-li po dřevu, dopřejte si ho na obkladech skříněk (doporučujeme dřevo dubové). Pracovní desku ale volte spíše z technického kamene či odolných laminátových desek.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *