Anhydritové podlahy – dnes položíte, zítra už můžete používat

manbob86 / Pixabay

Hledáte originální vybavení do svého bydlení, které dokáže inspirovat svou jednoduchostí a praktičností, aniž by zatížilo vaši peněženku nad únosnou míru? Vyzkoušejte moderní anhydritové podlahy, jež se hodí do nových staveb i interiérů po rekonstrukci.

Beton vs. anhydrit, v čem tkví výhody moderního materiálu?

I když mohou betonové a anhydritové podlahy na první pohled vypadat podobně, ve skutečnosti vám použití modernější verze přinese spoustu výhod. Například samonivelační potěr se postará o rychlé a rovnoměrné nalití podlahy a rychlé tvrdnutí bez vzniku spár nebo nepořádku. Zatímco po pokládce betonové podlahy je třeba uklízet množství nečistot, anhydrit otročinu s kbelíkem a mopem vyžadovat nebude.

Hotovo budete mít za jedno odpoledne a po 24 hodinách již lze po zpevněném podkladu bez obtíží chodit. Plné zatížení snese za 4-5 dní. Na anhydrit lze položit jakoukoliv podlahovou krytinu a oceníte i jeho jednoduchou údržbu v případě, že ho použijete jako přímý povrch třeba v garáži.

Skvělá volba pro podlahové topení

Tím však nás výčet výhod zdaleka nekončí. Anhydritové lité podlahy se mohou pochlubit i ideální tepelnou vodivostí. Díky tomu se snadno prohřejí a zafungují jako skvělý podklad pro podlahové topení. Jde především o výsledek vysoké samozhutnitelnosti materiálu, která účinné brání vzniku vzduchových mikrokavern, jež v běžné betonové podlaze tvoří překážku při proudění tepla.

Anhydritová podlaha reaguje na změnu teploty 3-5× rychleji než beton. A v hotové podlaze lze podlahové topení spustit již po 7 dnech.

Vsaďte na práci odborníků

V odborných kruzích je někdy tento typ podlah označován jako sádrový. Nejde o hanlivý název, ale pouhý odkaz na jejich složení. Jde totiž o směs založenou na bázi síranu vápenatého, jež byl promíchán s vodou, pískem a dalšími materiály.

Na našem trhu lze tedy najít lité podlahy s velmi variabilním složením. Vsadíte-li však na společnost Anhypodlahy s.r.o., budete mít jistotu, že se do vaší domácnosti dostanou pouze materiály o vysoké kvalitě s dlouho životností. Kompletní nabídku litých podlah, anhydritové podlahy ceník a další podrobnosti naleznete na stránkách anhypodlahy.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..