Kolik funkcí může mít obyčejná rohožka? Budete překvapeni

Většinou ji v interiéru přehlížíme, a přitom právě ona dotváří celkový první dojem ze vstupu do našeho bytu, kanceláře či firmy. Nemusí jít hned o kousek s extra vtipným nápisem, citlivý výběr toho správného designu nám může v celkovém pojetí udělat mnohem lepší službu.

Proč si vlastně do interiéru pořizujeme rohože? Prvotní snahou je zcela jistě ochrana podlahových krytin před špínou a nadměrným opotřebením. Ryze funkční důvody však mohou snadno přerůst i v něco víc.

Třeba kuchyňské rohože ocení všichni, kteří tráví u sporáku dlouhé hodiny. Antimikrobiální povrch se postará o vysokou hygienu v kuchyni, speciální úprava zase pečuje o zdraví vašich zad a nohou. Podobně pracují i tzv. protiúnavové rohože, jež můžeme často vidět na recepcích nebo v okolí velkých výrobních strojů. Dlouhodobé stání tak rázem přestane být palčivým problémem.

Každý materiál dokáže být IN

Už dávno navíc neplatí, že gumové nebo kovové rohože se hodí maximálně do kravína. Díky použití moderních technologií může mít šmrnc a styl každý materiál. Takže pokud se vám líbí spíše pracovní rohože, které v případě znečištění stačí pouze osprchovat, docela určitě si v jejich pestré nabídce vyberete.

A jakí je to vlastně s tím prvním dojmem? Důležité je, aby rohož ladila s některou z hlavních linií v místnosti. Může mít barvu dveřního rámu, stěn či naopak docela splývat s podlahou. Rozhodně se nevyplatí pátrat jen po nejnižší ceně, když ani opravdu kvalitní designové kousky vaši peněženku o nepřiměřeně velké částky nepřipraví. Navíc se jejich životnost počítá na roky, takže vyšší pořizovací náklady se velmi rychle vrátí.

A kde nakupovat? Inspirujte se tam, kde si umí poradit s jakoukoliv výzvou. Profesionální protiskluzové rohože vyžadují docela jinou technologii, než ty do předsíně nebo k bazénu. Skutečný odborník vám však vyrobí průmyslové rohože stejně precizně jako ty, určené do domácnosti. Přesvědčte se o tom sami třeba na Vmbal.cz!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *