Upravený interiér vždy a všude

kareni / Pixabay

Nebaví vás každý druhý rok malovat? Rádi byste měli interiéry pěkné a upravené na delší dobu? Vyměňte malování za tapetování a uvidíte ten rozdíl. Tapet existuje nepřeberné množství dekorů a barevných provedení, můžete vybírat z několika typů materiálů tak, aby se tapeta hodila do vašeho interiéru. Není to nic těžkého, tapetovat může opravdu každý. Stupeň obtížnosti lepení se liší podle materiálu tapety. Nejpracnější je lepení papírových tapet, které se natírají lepidlem a manipuluje se s vlhkou tapetou. O něco jednodušší je tapetování vliesových tapet. U těch nanesete lepidlo na stěnu a na ni lepíte suchou tapetu. Ovšem nejjednodušší práce je se samolepicími tapetami. Ty se prodávají na podkladovém papíře, tapetu stačí z tohoto papíru sejmout a nalepit na zeď.

Moderní a stylové doplňky

Tapety zajistí dokonalý vzhled vašeho interiéru a zároveň budou i skvělým doplňkem vašeho bydlení. Existují různé typy tapet s velmi pestrým výběrem motivů a barevných vzorů. Některé tapety jsou samolepicí, k nalepení ostatních je zapotřebí speciální lepidlo. Tapety se skvěle hodí do každé místnosti ve vašem bytě. Velmi originální variantou jsou fototapety, které jsou na trhu stále poměrně nové a neustále vznikají nové motivy. Fototapety, nebo se jim také říká obrazové tapety, jsou v podstatě zvětšené fotografie ve vysoké kvalitě, díky kterým se můžete denně probouzet na pláži exotického ostrova, můžete se ponořit na dno oceánu, dívat se na Zemi z vesmíru nebo se kochat pohledem na noční Paříž. Díky fototapetám se zkrátka ocitnete na svém oblíbeném místě, aniž byste museli opustit váš domov.

Tapety nejen na zeď

Tapety, zejména samolepicí tapety, se hodí dále také k renovaci nábytku, můžete je použít na dveře, skříně nebo jinou rovnou a hladkou plochu, která je třeba poškrábaná nebo má odřený lak. Nechce-li se vám tapetovat, k zakrytí nedokonalostí nebo oživení interiéru vám skvěle poslouží také samolepicí dekorace.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *