Jak správně na výběr sedací soupravy

Free-Photos / Pixabay
Nastal čas se konečně rozloučit s vaší starou, dlouhými léty poznamenanou, sedačkou? Nebo před vámi stojí zařizování nového obývacího pokoje? Ať už je váš důvod pro nákup nového gauče jakýkoliv, nějaká ta rada se hodí vždy.

Ujasněte si svoje požadavky

Na prvním místě toho, co musíte vědět ještě před tím, než se do nákupu sedací soupravy pustíte, je to, co vlastně od daného kousku očekáváte. Začněme třeba velikostí. Kolik osob bude na gauči obvykle sedět? Jste rodina čítající pět členů nebo vaši domácnost tvoříte pouze jako pár? Je totiž zbytečné mít pro dvě osoby obrovskou pohovku, co by akorát zabírala místo. Stejně tak je nedostačující mít miniaturní model pro velkou rodinu.
 
Patříte-li mezi ty početnější domácnosti, avšak vás trápí nedostatek místa, problém snadno vyřeší rohová sedací souprava. Díky strategickému umístění v rohu místnosti tak ušetříte nějaké ty volné metry čtvereční. Dále se zaměřte na materiál, protože i ten musí odpovídat požadavkům rodinných příslušníků. Když byt obývají malé děti, snadno může dojít k nehodě, jako je třeba rozlitý džus. Zapomeňte tedy raději na světlé modely a soustřeďte se na něco dobře omyvatelného. 

Aby prostor působil uceleně

Při výběru pohovky berte v potaz taktéž věci, co už doma máte. Tento bod se samozřejmě týká pouze těch, co už v obýváku mají původní nábytek. Myslete na to, že v této “odpočinkové” místnosti budete trávit poměrně dost času, tudíž by tamní prostředí mělo působit příjemným a uceleným dojmem. Zkrátka by k sobě jednotlivé kusy nábytku měly ladit, protože jinak bude interiér budit nepříjemný rušivý dojem.
 
Najít spolehlivého dodavatele může být někdy těžké, proto zde přinášíme jeden tip. Společnost Dona má ve své nabídce široké spektrum produktů od obyčejných kousků až po sedací soupravy do U. Vyberte si kvalitní gauč za příznivou cenu a zařiďte si konečně obývák svých snů.
 

You may also like...

2 Responses

  1. Jan Neradil napsal:

    Ten stolek je super!

  1. 2.1.2020

    […] nabízíme konferenční stolky, barové židle, sedací soupravy, kancelářské skříně a veškeré doplňky, které mohou váš interiér proměnit v oázu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *