Dražba nemovitosti se dá vyhrát i on-line. Stačí vědět jak

Pexels / Pixabay

Také máte aukce stále ještě spojené se zatuchlou místností, hlasitým vyvolávačem a překřikujícími se davy? Pak vám možná uniklo, že moderní dražby se už vedou docela jinak. Stačí se připojit na internet a porozhlédnout se. Ať už sháníte byt, dům, pozemek nebo rekreační objekt, určitě si přijdete na své.

Výhod mají hned několik. Především vás internetové dražby nemovitostí v exekuci nebudou stát žádný čas, který byste museli strávit dojezdem na místo. A ve hře je také maximální transparentnost – veškeré dokumenty si můžete prohlédnout on-line, není třeba se mačkat s ostatními zájemci, případně psát dlouhé e-maily původním majitelům.

Ještě než přihodíte, zjistit si aktuální cenu

Jakékoliv exekuční dražby nemovitostí mají tu výhodu, že jejich vyvolávací cena se nikdy nerovná té odhadované. Bývá mnohem nižší a záleží jen na počtu a vážnosti zájemců, zda ji nechají vyšplhat se mnohdy až do neuvěřitelných rovin. Předem si tedy ověřte, kolik by podobný objekt v dané lokalitě stál a nenechte se při dražbě příliš strhnout. Mohli byste tak zbytečně přeplatit klidně i o statisíce.

Důležité je mít strategii

Nízké ceny nemovitostí nalákají do internetové dražební síně i ty, kteří by jinak o něčem podobném ani neuvažovali. Pokud mezi ně patříte i vy, ujasněte si už předem, co od této nemovitosti v dražbě očekáváte. Má jít jen o objekt na pronájem? Potřebujete někam výhodně uložit zděděné peníze nebo toužíte po bydlení, které vám skvěle poslouží po zbytek vašeho života? Jakmile si to dobře promyslíte, sami si určíte, jaká je pro vás ještě přijatelná finanční hranice a nebudete mít problém včas vycouvat.

Připravte se, že to bude opravdu rychlé

Aby nedošlo k mýlce. Nestačí jen kliknout na stránky a dražit. Obvykle je třeba předem složit určitou jistinu, aby bylo jasné, že to s koupí myslíte vážně. A pokud opravdu vyhrajete, budou po vás peníze požadovány nejlépe ihned. Nespoléhejte tedy na to, že můžete své dražby nemovitostí financovat třeba z předschválené hypotéky. Pečlivě plánujte a nakonec se své vysněné nemovitosti určitě dočkáte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..