Malování pokojů

malování pokojů
stux / Pixabay

I když se malování pokojů může zdát jako jednoduchá činnost, velmi často bývá realita opačná! Malíři pokojů mohou realizaci provést za vás a nebo se do práce můžete pustit samostatně. Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku, má malování jasná pravidla, která je zapotřebí dodržovat. Malování je procesem několika navazujících činností, kdy samotné nanášení barvy je až tím posledním krokem. Jak začínat?

Důležitý je stav stěn

V mnoha případech bývá podkladová vrstva pod barvu poškozena. Může se jednat o drobné praskliny ve zdi, plíseň, drolení štuku, nerovnosti nebo díry po hřebících. Všechny tyto nedokonalosti je třeba ještě před samotným malováním odstranit. Podklad pro malování by měl být v perfektním stavu. Pokud je na stěně již několik vrstev malby, je potřeba provést škrábání. Jinak by se mohla barva loupat a praskat. Velmi důležité je také nanesení penetračního nátěru pod malbu.

Vybírejte barvy

Každá barva v interiéru dokáže podvědomě působit na lidskou mysl a sama je schopna naladit atmosféru v dané místnosti. Červená barva je například dynamická. Působí na naší mysl povzbuzujícím dojmem, dodává energii a dynamiku. Příliš se tedy nehodí do ložnic. Modrá barva naopak symbolizuje čistotu, mír a klid. Zelená zase uklidňuje mysl, ale přitom zvyšuje pozornost. Pokud byste chtěli vědět, jaké barvy se hodí do konkrétních pokojů, neváhejte se na nás obrátit.

Aktuální trendy

Aktuální trendy v malování bytu se neustále mění. Již dlouhodobě se ale doporučuje v jedné místnosti využívat více komponentů. Nemusí se vždy jednat o 2 barvy v jedné místnosti, ale vždy by měl být využit alespoň nějaký komponent, který oživí danou místnost, aby nebyla jednotvárná. Pokud chcete kombinovat 2 barvy, doporučujeme detailně nastudovat význam jednotlivých barev, aby se vzájemně nerušily. Ideální kombinací je využití pastelových barev s neutrálními – bílá, šedá. Místnost nemusí být vždy zpestřena dvěma barvami. Zvýšit její eleganci může i správně zvolené tapety na zeď nebo malba na zdi.

Cena je vždy individuální

Cena malování je vždy individuální a liší se i podle počtu prací, které je zapotřebí v konkrétní místnosti provádět. Pokud se bude jednat jen o samotné malování barvou Primalex Standard, je cena 25Kč/m2. Pokud byste chtěli zvolit omyvatelnou barvu, latexovou barvu nebo barvu protiplísňovou, je cena vyšší. Cena za výmalbu se vždy domlouvá až na základě posouzení místnosti a počtu prací, které budou v procesu malování prováděny. Nejedná se jen o přípravu stěn, ale také sestěhování nábytku před malováním a po něm, zakrytí nábytku nebo olepení zdí.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.