Jaké jsou možnosti při výběru sluchátek k mobilnímu telefonu?

Hlasitý poslech hudby může vadit vašemu okolí, a to nejen na veřejnosti, ale klidně i doma, kdy se zbytek rodiny věnuje jiné činnosti a nechce být rušený. Abyste si mohli své oblíbené interprety přesto vychutnat naplno, je dobré mít vždy po ruce sluchátka, která jednoduše propojíte s vaším mobilním telefonem, případně MP3 či MP4 přehrávačem. Jaké jsou v této oblasti možnosti?

Levné řešení

Nechcete-li za sluchátka utratit zbytečně moc peněz a využíváte je jen minimálně, možná si vystačíte s klasickými drátovými sluchátky, tedy takzvanými špunty, z nichž vede kabel do telefonu. Jejich nevýhoda spočívá v tom, že musíte být neustále nablízku telefonu, protože kabel sluchátek má jen zhruba metrový dosah. U nejlevnějších variant navíc nepočítejte s příliš kvalitním zvukem. Je tak vždy lepší zvolit sluchátka o trochu dražší, mají obvykle lepší zvuk a vyvážené basy. Alternativou jsou drátová sluchátka přes hlavu. Vyhovují lidem, kterým špunty často vypadávají z uší.

Moderní modely

Dáváte-li přednost spíše kvalitě před cenou, pak rozhodně zvolte bezdrátová sluchátka. Přinášejí totiž větší komfort díky tomu, že nejsou spojena s telefonem, kabel pouze propojuje obě sluchátka dohromady, v některých případech dokonce i toto odpadá. Přenos je zajištěn přes bluetooth, jenž má obvykle dosah 10 a více metrů, takže klidně můžete být i poměrně daleko od telefonu, přesto hudba ve sluchátkách nepřestane hrát. I zde se dají pořídit bezdrátová sluchátka se špunty, případně přes hlavu.

AirPods

Jestliže máte iPhone, je třeba na to při výběru sluchátek myslet. K němu je totiž vhodné si pořídit AirPods, tedy sluchátka přímo určená pro tyto chytré mobilní telefony. Jsou sice trochu dražší, zato však mají prakticky vždy perfektní zvuk a díky důmyslnému technickému řešení oceníte i jejich dlouhou životnost.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *