Moderní oprava kanalizace se obejde bez nákladných výkopů

Neustále oddalujete čištění a opravy odpadního potrubí z obavy před finanční i časovou náročností takových úkonů? Nečekejte, až se vám vaše váhání vymstí díky rozsazeným spojům nebo vypadnutím celých kusů trubek, a místo toho vsaďte raději na moderní metody, jež vás v mnoha ohledech dokáží příjemně překvapit.

Hned na úvod je třeba zdůraznit, že opravdu kvalitní opravy kanalizace už nemusí být nutně spojeny s nepříjemnými výkopovými pracemi. Naopak. I na první pohled strašidelně vyhlížející potíže lze řešit rychlou, nenáročnou a především nepříliš nápadnou cestou. Nikdo tak nemusí vědět, že ve vašem firemním areálu už tento rok potřetí prasklo potrubí, protože vedoucí oddělení stále odkládá  kompletní revitalizaci.

Pomůže šikovný rukáv

A jak vlastně tyto bez výkopové opravy kanalizace fungují? Tajemstvím úspěchu je tzv. liner (rukáv). Ten se jednoduše dopraví útrobami kanalizace na místo problému. Zde pak díky řízené chemické reakci získá potřebný tvar a odolnost, takže dokáže plnohodnotně nahradit poškozený nebo dokonce zcela chybějící úsek kanalizačního vedení.

Zpravidla jde o výrobek ze skelných vláken, nasycený vhodně formulovanou polyesterovou či vinylesterovou pryskyřicí (s pouze minimálním obsahem styrénu), chráněný zároveň proti nebezpečnému UV záření za pomoci speciální fólie nepropouštějící světlo.

Optimální tloušťka stěny je přitom stanovována za pomoci statistického výpočtu tak, aby bylo možné účinně předejít dalším problémům. Při výpočtu se používají takové veličiny jako je:

  • profil původní trubky,
  • výška spodní vody,
  • stupeň poškození,
  • hloubka, v níž se kanalizační systém nachází.

Nezapomeňte na důkladné testy

Ještě předtím, než bude potrubí uvedeno do provozu, doporučujeme ještě použít certifikované zařízení pro tlakové zkoušky, a ověřit si tak kvalitu a preciznost odvedené práce. Renomované firmy tento úkon zahrnují do svých běžných služeb, a často za něj nevyžadují ani žádný příplatek. A kde si můžete podobné zařízení objednat? Nejlépe přímo u výrobce. Mezi špičky v oboru rozhodně patří například Ibos.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *