Jaké výhody mají vinylové podlahy? Pojďme se s nimi seznámit

Indoors Living Room Furnitures  - Liqs / Pixabay
Liqs / Pixabay

Vinyl je materiál s mnoha neoddiskutovatelnými výhodami. Ve hře je zejména jeho vzhled – může jednoduše napodobovat dřevo nebo cokoliv jiného, ovšem je mnohem levnější a jako bonus i odolný proti vodě.

Zjistěte, co všechno byste měli o těchto podlahách vědět, poradí vám specialisté na podlahy Plzeň Nejlevnejsipodlahy.cz.

Co je to vlastně ten vinyl

Jde o opravdu extrémně odolný materiál.  Skládá se z několika vrstev, přičemž ta horní je potištěná a dodává tak celému prostoru dekorativní efekt. Nejčastěji jsou k vidění vinylová prkna s potiskem imitujícím dřevo, ale to rozhodně není jediná možnost.

Čím vyšší je kvalita vinylových panelů, tím lepší je samozřejmě také kvalita použitého tisku. A u těch nejlepších výrobků je tedy mnohdy obtížné odlišit vinyl od jeho přírodního originálu. Jinak se však vinylové podlahy nijak neliší od těch běžných – mají stejné rozměry a velmi podobně se s nimi také pracuje.

Jediným opravdu významným rozdílem je tloušťka. Vinylové panely vás totiž už na první pohled zaujmou tím, že jsou tenčí než ostatní panely. Obvykle se jejich tloušťka pohybuje v rozmezí 3 až 7 mm. To však kvalitě nijak nevadí. Například vinylové podlahy quick step jsou stejně odolné (leckdy i více) jako jejich masivnější sestřičky kupříkladu z rodiny těch plovoucích.

Jak je to s podlahovým vytápěním

Pokud vnášíte do svého bydlení moderní trendy, bude vás zajímat i tento aspekt. Měli byste vědět, že vinylové podlahy dobře přenášejí teplo a také se rychle zahřívají. Je rovněž fakt, že rychle vychladnou, ale i za normálních podmínek mají teplý, příjemný povrch. Není se tedy čeho bát. Musíte si dát jen pozor na podklad. Měl by být dokonale rovnoměrný – s tak tenkými panely, jaké vinyl má, by totiž  byly okamžitě viditelné jakékoli nerovnosti. Seznamte se s kvalitními podlahami, jako jsou podlahy Gerflor texline u specialistů v e-shopu Nejlevnejsipodlahy.cz.

Bedroom Living Room Wooden Floor - Liqs / Pixabay

Jaké výhody mají vinylové podlahy? Pojďme se s nimi seznámit

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *