Cesta k vlastní nemovitosti nemusí být dlouhá a finančně náročná

House Auction Public Sale Buying  - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Stačí jen využít příležitostí, které se otevírají všude okolo nás. Řada lidí je totiž nucena se z nejrůznějších důvodů svého bydlení vzdát. Takže pokud budete ve správný čas na správném místě, můžete si nové bydlení pořídit opravdu levně.

Dnes vám chceme představit dražby nemovitostí v exekuci, ke kterým se často váže řada mýtů a polopravd. Také si myslíte, že je podobný nákup nebezpečný, protože jeho prostřednictvím riskujete to, že můžete v případě pozdějších požadavků věřitelů o svůj majetek přijít? Pak určitě čtěte dále.

Jednou nabytý majetek je definitivně váš

Opravu není třeba se ničeho bát. Pokud je dražba nemovitostí v exekuci pořádána oficiálními místy (a jiných se u nás ani zúčastnit nelze), pak je vše předem právně ošetřeno tak, aby za vás jako za kupujícím už nešly vůbec žádné závazky. Přijdete, vydražíte, zaplatíte – a máte hotovo. Převedení potřebných dokumentů je pak otázkou několika dní. Díky tomu se definitivně stáváte vlastníkem a nic dalšího už nemusíte řešit.

Za jakou cenu lze obvykle nemovitost získat?

Jestliže vás zajímá, jak probíhá dražba nemovitosti, měli byste vědět, že se ze všeho nejdřív musíte zaregistrovat na oficiálních místech. Znamená to pro vás kromě nutného dodání osobních údajů také složení vstupního poplatku. Ten slouží jako důkaz toho, že máte o dražený byt či dům skutečný zájem.

Rozhodně však o něj nepřijdete definitivně. Pokud vyhlédnutý objekt vydražíte, poslouží jako jakási záloha. V opačném případě se vám vrátí v plné výši. A rozhodně se vám to vyplatí. Obvykle se totiž dražené nemovitosti prodají přibližně za dvě třetiny své obvyklé ceny. Ovšem v případě, že je první kolo neúspěšné, klesá vyvolávací cena klidně i na polovinu.

Chcete se dozvědět víc nebo se aukce rovnou zúčastnit? Pak navštivte specialisty na stránkách Drazby-exekuce-nemovitosti.eu. Udělejte první krok ke svému vysněnému bydlení ještě dnes!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *