Zakrývací plachty využijete na zahradě rozličnými způsoby

Když na ně narazíte v obchodech, nejspíš vás ničím zvláštním nezaujmou. Splývají s terénem a příliš pozornosti na sebe nepoutají. Ve skutečnosti však mají zakrývací plachty na zahradě opravdu multifunkční využití.

Slouží zejména jako ochrana před počasím – a to zejména, pokud vsadíte na krycí plachty s oky. Ty lze totiž jednoduše přichytit na místo, kde jsou aktuálně potřeba. Jejich koupi rozhodně doporučujeme a to i přesto, že je jejich cena o něco vyšší, než u nejlevnějších modelů s obyčejně prošívaným okrajem. Získané výhody však stojí za to.

Kde všude zakrývací plachty uplatníte

Pořídili jste si zbrusu novou sadu pro venkovní posezení, ale nechce se vám pokaždé při zhoršeném počasí stěhovat všechny ty stoly a židle zpátky domů? Ano, mnoho druhů tropického dřeva si s těmito podmínkami umí poradit. Ovšem za cenu ztráty atraktivního vzhledu – potáhnou se totiž oxidační šedo-bílou vrstvičkou. Dřevo sice ochrání, ale příliš reprezentativně nevypadá (pokud tedy nepatříte mezi milovníky vintage stylu).

Pokud však přes tyto zahradní pomocníky přehodíte plachtu, nemusíte se už o nic starat. Nepromokne ani neprofoukne a váš nábytek tak bude stále v bezpečí.

Ochraňte své auto a zabraňte zvídavým pohledům sousedů

Jen neradi čistíte své auto od starého listí nebo okolního prachu? A což teprve kroupy, které v tomto směru dokáží nadělat pořádnou paseku! Speciální plachty vás před touto obtíží ochrání. A zajistit s nimi lze i dostatek soukromí. Jestliže máte dojem, že jsou vaši sousedé zvědavější, než by bylo zdrávo, jednoduše je nainstalujte na plot.

Proč byste si neměli plachty dírkovat sami

Šikovná oka vám v tomto směru k uchycení skvěle poslouží. Pokud vás ovšem napadlo, že nebudete platit nic navíc a ty „malé dírky“ si prorazíte sami, nedoporučujeme to. Uberete tak totiž plachtám na odolnosti. Raději je pořiďte u specialistů za výhodnou cenu. Naším tipem jsou kupříkladu plachty Štepáník.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *