Co je to konsignační sklad a jaké přináší výhody

Warehouse Steel Metal Iron  - tianya1223 / Pixabay
tianya1223 / Pixabay

Na první pohled vypadá docela jako ten obyčejný. Ovšem v několika zásadních bodech se liší. Jeho úkolem je totiž především vytvořit vhodné prostředí, jež bude odpovídat všem standardům, nutným pro zachování materiálu, zboží či surovin v nejvyšší jakosti.

V praxi se s ním lze nejčastěji setkat ve chvíli, kdy dodavatel skladovacími prostory nedisponuje a vše tak leží na bedrech odběratele. Jak se tedy liší od běžných prostor téhož druhu?

Pro zásoby, jejichž držení se zkrátka vyplatí

Nachází se váš dodavatel v jiné části světa, ale vy byste přesto chtěli mít jeho zboží stále po ruce, protože je o něj zkrátka zájem? Pak jde pro vás o řešení jako stvořené. Můžete tak získat značnou konkurenční výhodu.

Páteř skladu však netvoří maximálně přizpůsobené policové regály (byť jsou samozřejmě důležitým základem), ale tzv. konsignace. A o co vlastně jde? Vlastně o nic jiného, než pečlivou evidenci odebraného zboží. Výhody to má hned dvě:

  • Vše je odesláno zákazníkovi a vyfakturováno odběrateli.
  • Dodavatel ihned doplní zásoby zboží, materiálu či surovin do požadovaného množství.

Jde o skladování maximálně jednoduché a bezpečné.

Ty nejlepší systémy sází na automatizaci

Potřebujete dokonale využít celý objem skladu? Pak vám jen ty správně vybrané regálové systémy stačit nebudou. Hodit se vám dozajista bude i vyspělá manipulační technika , jež si při správném uspořádání skladu poradí s jakýmkoliv úkonem zcela bez lidského dohledu.

Pomoci vám v tom mohou i originální konstrukce Shuttle (Radioshuttle™), jež vám nabídnou bezkonkurenční odolnost, obdivuhodnou trvanlivost a po všech stránkách prvotřídní výkonnost. Spolehnout se můžete na spolehlivé, robustní a po všech stránkách bezpečné použité komponenty se zárukou precizní výroby. Vše je totiž konstruováno ve Švédsku a pod hlavičkou jedné jediné společnosti. Nemůže se vám tedy stát, že by spolu jednotlivé díly vzájemně neladily. Chcete se dozvědět víc? Pak navštivte stránky Radioshuttle.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *