Chcete prodloužit životnost svých strojních zařízení? A znáte šopování?

Chcete prodloužit životnost svých strojních zařízení? A znáte šopování?
MustangJoe / Pixabay

Nepřítel číslo jedna u každé kovové součástky je koroze. I ta nenápadná, ukrytá za bariérou ochranného pláště, může mít velmi vážné ekonomické dopady. Mechanické vlastnosti se zhoršují a dochází ke křehnutí, praskání nebo dokonce ztrátě tvaru a rozměru. A právě tady přichází ke slovu šopování.

Že jste o něm ještě neslyšeli? Ale vůbec ne! Tuto metodu vymyslel jistý doktor Schoop, který chtěl, aby se celý postup jmenoval po něm. My mu však mnohem výstižněji říkáme metalizace. Právě antikorozní povlak z kovu (dnes je upřednostňován především zinek) dokáže životnost strojních součástek velmi významně prodloužit, a oddálit tak nákup nového vybavení, ať už jde o ozubená kola nebo třeba hřídele.

Nejlepší investicí je optimalizace údržby

A kde své tažení za čistějším a výkonnějším provozem začít? Určitě u kvality mazacího oleje bez negativních příměsí. Inspiraci pro své další kroky můžete načerpat u švédské firmy Alfa Laval, jež nabízí svým zákazníkům široký sortiment separačních modulů (a to stacionárních i mobilních), které lze použít pro čištění průmyslových převodových olejů, hydraulických olejů i  rozličných obráběcích kapalin.

To ale není vše. Alfa Laval má v nabídce mimo jiné i deskové výměníky tepla s velmi malými nároky na obsluhu a údržbu. Tyto chytré komponenty zajistí účinný přenos tepla při zachování úsporných rozměrů a kompaktního půdorysu. Právě deskové výměníky zastávají klíčovou úlohu při ekonomické rekuperaci tepla, chlazení, kondenzaci a samozřejmě ohřevu nejenom v průmyslové oblasti.

Vysloužilou součástku nahraďte její identickou kopií

Služby švédské společnosti Alfa Laval u nás zprostředkovává TRIBO Engineering, která již tak bohatý sortiment služeb rozšiřuje o další možnosti. Například příliš opotřebené součástky z vašich strojů dokáže nahradit jejich identickými kopiemi přesně podle výkresové dokumentace. Ve hře je výroba ozubených kol, ale také řetězových nábojů, kladek, pastorků, hřídelí a dalších nezbytných komponent. Stačí dodat výkresovou dokumentaci a spolehnout se na služby profesionálů, působících v oboru už od roku 2012.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *