Víte, který povrch dveří odolá i vodě?

cocoparisienne / Pixabay

U interiérových dveří dbáme především na jejich vzhled a jen okrajově se zamýšlíme nad jejich praktičností. Do domácnosti s malými dětmi zcela jistě nepořídíme lesklé lakované povrchy, sloužící jako magnet pro nevzhledné otisky prstů, ale ve všech ostatních případech přece na naší volbě nezáleží. Vždyť každé dveře lze od dětských příkrmů, pastelek či bláta omýt vlhkou houbičkou – anebo ne?

Nabídka možných povrchů je opravdu široká. K mání jsou velmi levné interiérové dveře doslova za pár stokorun (s málo odolným a často nepříliš pěkným povrchem) i drahé designové kousky, které díky své odolnosti bez problémů poslouží i dalším generacím. Ani jednomu z těchto extrémů se věnovat nebudeme. Představíme si spíše materiály, jež jsou pro běžného zákazníka tím nejlepším v poměru cena/kvalita.

Seznamte se s fólií

Hledáte-li zajímavý dekor pro své dveře, určitě vám jako první padne do oka fólie. Český výrobce dveří ERKADO CZ s.r.o. vám může nabídnout hned tři typy, v závislosti na tom, kde budou dveře umístěny a kolik finančních prostředků máte právě k dispozici.

  • 3D GREKO – tlustá fólie odolná proti poškrábání, vynikající design
  • FINIS – fólie odolná proti vodě s o něco horšími estetickými vlastnostmi
  • LAK – tuto fólii lze pohodlně omývat mokrou textilií

Fólie jsou odstupňovány podle své kvality. 3D GREKO tak představuje absolutní špičku ve svém oboru a potěší všechny, kdo si potrpí na originální design. LAK pak uplatníte všude tam, kde je třeba vysoká odolnost, ale nechcete investovat do drahých dveří (např. dětský pokoj, vchod do dílny apod.).

Laminát – klasika našich babiček má své mouchy

Když se řekne laminát, obvykle si vybavíme velmi odolný materiál, který snese prakticky cokoliv. Vlhké prostory mu však nesvědčí, a tím nemáme na mysli jen koupelnu, ale například i předsíň, kde dochází k prudké změně teplot a kondenzaci vzdušné vlhkosti. Výsledkem mohou být nabobtnalé nebo odloupávající se dveře. Uchvátit vás však může svou cenou či zajímavým vzhledem.

Premium – kouzlo tvárné pryskyřice

Laminát se jen těžce ohýbá, a je pro něj téměř nemožné vytvořit zaoblené hrany nebo jiné prvky. Povrch PREMIUM z dílny ERKADO CZ s.r.o. však tímto nešvarem netrpí. Tvoří ho spojení pryskyřice a lepidla. Společně mají stejné výhody jako laminát, ale umožní vám navíc mít ve dveřích třeba kulatá okénka. A cena? Ta je jen o něco málo vyšší než u laminátu. PREMIUM je bez nadsázky perfektní moderní materiál, který ocení milovníci jednoduché krásy a vyznavači originálních řešení.

Podívejte se, kolik podob může mít, na stránkách www.dvere-erkado.cz a vsaďte na tu, jež se vám bude líbit nejvíce. A při jednom nákupu nezapomeňte vybrat i vhodné zárubně, přidávající vašemu snažení několik estetických stupňů navíc! Po celý rok navíc běží nejrůznější akce, díky nimž bude pro vás poctivá česká kvalita dostupnější než kdy dříve. Využijte je i vy!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *