Kontrasty v ložnici vybírejte opatrně

kaboompics / Pixabay

Pořízení nábytku do ložnice je nutné přizpůsobit především nezbytným požadavkům zdravého spánku. Důležitá je především volba vhodné matrace v kombinaci s roštem postele. Ale zapomínat bychom neměli ani na celkový dojem a ideální rozložení nábytku.

Estetický prostor pro uložení nezbytností

Hned po posteli a nočním stolku je komoda do ložnice třetím nejdůležitějším kusem nábytku. Velké šuplíky poskytnou dostatek místa pro přehledně poskládané povlečení, oblečení na spaní nebo třeba spodní prádlo. Nemusíte se obávat, že byste potřebný kousek příliš dlouho hledali. Bude ihned po ruce.

A když přijde na rozměrnější předměty, můžete sáhnout po kombinaci dvířek a šuplíků nebo rovnou pořídit komody hned dvě. V takovém případě je však lepší prostorem neplýtvat a pořídit místo toho vkusnou šatní skříň.

Dvojice s jednotným stylem

Jestliže milujete kontrasty a chcete jejich kouzlo vnést i do ložnice, myslete na to, že minimálně dvojice komody a šatní skříně by měla být maximálně sladěná a harmonická. Jinak by celá ložnice mohla působit chaoticky, což by ke spokojenému odpočinku jistě nepřispělo.

Další možností, jak vytvořit  ložnici příjemnou atmosféru, je tzv. zrcadlové uspořádání postele. Tato metoda vychází z principů feng-shui, kdy postel stojí uprostřed místnosti a obklopují ji dvě zcela identické sestavy nábytku a doplňků – jde vždy o dva stejné noční stolky či komody, svítidla a sošky či obrazy (stojí-li lůžko u zdi). Ideální je pro takovou situaci elegantně řešená komoda z masivu s půvabnou kresbou dřeva. Odpočinek v náruči přírody je totiž vždy nejkrásnější.

Na zdlouhavé obíhání obchodů s nábytkem zapomeňte

Pojďte si najít své ideální ložnicové duo i vy. Na internetovém porovnávači návyku InHaus.cz najdete vedle sebe množství produktů z nejrůznějších obchodů, které lze filtrovat podle mnoha kritérií. A ušetřený čas poté můžete investovat třeba do odpočinku ve vaší nové ložnici!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *