Vinylová nebo PVC podlaha? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Wood Texture Wallpaper Pattern  - na4ev / Pixabay
na4ev / Pixabay

Výběr podlahy dokáže potrápit každého, kdo se rozhodne pustit se do stavby domu či rekonstrukce. I když na trhu můžeme najít širokou nabídku podlahových krytin, vyčnívají mezi nimi hned dva pojmy, a to vinylová a PVC podlaha. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vinylová podlaha a PVC jsou téměř to samé

Pokud budete hledat rozdíl mezi vinylem a PVC, najdete jich jen velmi málo. Oba produkty jsou vyráběny ze stejného materiálu a to polvinylchoridu. Vinyl je však mnohem pevnější, ale i studenější než PVC. Samotná vinylová podlaha je dovážena v jednotlivých dílech, které se na zem pokládají a případně i lepí. Naopak PVC podlaha je skladována v rolích a následně na zem lepena v celku.

Nepleťte si PVC s klasickým linem

Vinylové podlahy jsou často považovány za klasický typ podlahové krytiny, přičemž PVC podlahy se často setkávají s označením „lino“. Pod tímto pojmem si většina z nás představí neforemnou a nevzhlednou podlahu s boulemi a odstávajícími okraji. PVC podlaha je sice ve své podstatě lino, ale již nedisponuje tak příšernými vlastnostmi. Naopak nabízí široký výběr designů, které se nemusíte bát použít téměř v kterékoli místnosti. Navíc je využíván jiný způsob pokládky, díky čemuž se vzhledem vyrovná i běžným podlahám.

Pokud si nejste jisti vsaďte raději na jinou alternativu

Jestli vás vinylová podlaha ani PVC nepřesvědčily, stále máte na výběr jiné typy materiálů, které můžete využít k rekonstrukci podlahy. Pokud vám jde především o její životnost, bude pro vás vhodná dřevěná podlaha. Vsadit však můžete i na levnější variantu, kterou je laminátová podlaha, která navíc disponuje i vysokou odolností. Poslední volbou je pak plovoucí podlaha, která se řadí mezi úplnou klasiku a se kterou se nemusíte bát, že byste šlápli vedle.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *